.

.

Sorand 3D Печатач Млазницата Делови, Месинг Млазницата Печати ја Главата, 14PCS 7 Големини 3D Печатач Делови Екструдер Месинг Млазницата Печати ја Главата Печатач Додатоц?

Sorand 3D Печатач Млазницата Делови, Месинг Млазницата Печати ја Главата, 14PCS 7 Големини 3D Печатач Делови

мислење на клиентот:

DEN 203.76
Достапност
Во достапна форма

Повеќе големината, доволно резервни делови - вкупно 7 големини : 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm и 2 парчиња за секоја големина.Дувачкиот материјал - направени од издржлив месинг кој е против ' рѓа и анти корозивна со долг животен век.Широк компатибилност - За Anet A8, Creality CR-10, Tevo Tarantula, MK8 makerbot, копир, prusa i3, reprap печатач, итн.Конекторот е тесно контактиран и тоа може да ви обезбеди мазна, чиста печатење ефект без истекување и блокада.Практична итни алатка, корисни печатач додаток.Карактеристики : Месинг материјал - направени од издржлив месинг кој е против ' рѓа и анти корозивна со долг животен век.Широк компатибилност - За Anet A8, Creality CR-10, Tevo Tarantula, MK8 makerbot, копир, prusa i3, reprap печатач, итн.Повеќе големината, доволно резервни делови - вкупно 7 големини : 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm и 2 парчиња за секоја големина.Конекторот е тесно контактиран и тоа може да ви обезбеди мазна, чиста печатење ефект без истекување и блокада.Практична итни алатка, корисни печатач додаток.Спецификации : тип на Производ : екструдер месинг млазницата глава за печатење Материјал : месинг Надвор тема : M6 Филамент дијаметар : 1.75 mm Излез дијаметар : 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm Компатибилност : Anet A8, Creality CR-10, Tevo Tarantula, MK8 makerbot, копир, prusa i3, reprap печатач, итн.Тежина : Околу 29g/1oz Димензии : Прибл 7 * 5 * 0.5 cm/2.8 * 2 * 0.2 инч (L * W * H) Пакет листата : 2 * 0.2 мм Млазници 2 * 0.3 mm Млазници 2 * 0.4 mm Млазници 2 * 0.5 mm Млазници 2 * 0.6 mm Млазници 2 * 0.8 mm Млазници 2 * 1.0 mm Млазници .

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите