.

.

Wosune Капацитетот на Батеријата Монитор, Капацитетот на Батеријата Екранот 2.4 X 1.3 X 0.5 Инчи Фирма за Дома за Капацитетот на Батеријата Статус за Батеријата(Бела, Pisa Пот

Wosune Капацитетот на Батеријата Монитор, Капацитетот на Батеријата Екранот 2.4 X 1.3 X 0.5 Инчи Фирма за Дома

мислење на клиентот:

DEN 2241.60
Достапност
Во достапна форма

Опремени со прекинувач, на екранот може да биде исклучена, и нема моќ ќе се консумира.Усвојување на високо спецификација занает, здрав и да се користи.Едноставно и ефикасно прилагодување, трае само неколку секунди да се постави.ПВЦ фолија на површината и може да се користат со доверба.Точно се прикаже процентот на капацитетот на батеријата и напон, интуитивно разбирање на капацитетот на батеријата статус. 1. Едноставно и ефикасно прилагодување, трае само неколку секунди да се постави.2. Опремени со прекинувач, на екранот може да биде исклучена, и нема моќ ќе се консумира.3. Точно се прикаже процентот на капацитетот на батеријата и напон, интуитивно разбирање на капацитетот на батеријата статус.4. ПВЦ фолија на површината и може да се користат со доверба.5. Усвојување на високо спецификација занает, здрав и да се користи.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Electricity Display
Material:
PCB/HTN
Optional Light Color:
Blue, Green, White
Display Range:
8-100V
Compatible Battery:
Lead-acid battery, lithium battery, lithium iron battery (can be set up by yourself)
Applicable Voltage:
12-84V
Operating Temperature:
-10~50℃
Size:
Approx. 6.1x 3.3 x 1.3cm / 2.4 x 1.3 x 0.5inch
Weight:
Approx. 20g
Package List:
1 x Display :
1 x Connecting Line :

Им се допаѓа и на купувачите