.

.

GTJXEY Дигитални Менгеме Multimeter, AC/DC Струја Тестер на Напон со LCD Дисплеј, ' Рѓа Доказ, Издржлив, Лесен за Носење

GTJXEY Дигитални Менгеме Multimeter, AC/DC Струја Тестер на Напон со LCD Дисплеј, ' Рѓа Доказ, Издржлив, Лесен

мислење на клиентот:

DEN 1992.00
Достапност
Во достапна форма

★LCD дисплеј : На лесен-за-читање LCD екранот ви овозможува јасно мерења. ★Дополнителни карактеристики : исто така, има податоци чекање, max читање, заштита од преоптоварување, индикација за слаба батерија, on-off и ѕвончето функција, диоди. ★Точно мерки : AC/DC напон, само за AC струја, отпор. ★Лесно сметководствена : Доаѓа со корисна сметководствена рачка, совршен за on-the-go. ★Материјал : изработена од ABS пластика, која е рѓа доказ, издржливи.Спецификации : DC напон : 600 V ±1.0%AC напон : 450 V ±1.2%AC струја : 20-400 A ±2.0%Отпор : 200 KΩ ±1.0%Моќност : 2* AAA батерии (не се вклучени) Max.дисплеј : 1999 Display големина : 14×47mm Material : ABSColor : црвена/blue Size : 150×63×28mm Вилица дијаметар : Φ21.3mm Package листа : 1 * дигитален multimeter2 * тест leads1 * прирачник за корисникот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите