.

.

3/8in OD 1/8in ID Speargun Бенд/Прашка Дебели Ѕидови Килибар Латекс Гума Цевки ЕДНА Континуирана Парче(#408) (Одберете ја Должината)

3/8in OD 1/8in ID Speargun Бенд/Прашка Дебели Ѕидови Килибар Латекс Гума Цевки ЕДНА Континуирана Парче(408)

мислење на клиентот:

DEN 527.76
Достапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Имате одбрано - Боја : Жолто, Должина : 10 Метри.Квалитетот дебели ѕидови латекс гума цевки manufacturered во САД од Кент Еластомер.Натопи произведени за оптимално еластичност.Сите должини се ЕДНА КОНТИНУИРАНА ПАРЧЕ.Случаен должини испратени до нас од страна на производителот рака се подредени на должината, пакувани за да се зачува свежината и се испраќаат веднаш до магацинот.Crossectional Димензии : Надвор Кол. 3/8", Внатре Кол. 1/8", Дебелина На Ѕид 1/8", Дебелина На Ѕид 1/8" Дијаметар Толеранција : +/- 0.02".Видете "Важни Информации" подолу за алергија на латекс предупредување.Spearit продава само највисок квалитет на природна гума латекс цевки.Ова цевки е произведен во U.S.A.by Кент Еластомер со користење на натопи метод.Натопи произведени природна гума цевки има еластични квалитети супериорен во однос на екструдиран цевки или цевки изработени од други синтетички elastomers.Една од последиците на натопи производство е дека цевки се продава по случаен должини од страна на производителот.Ние ја прими најголемиот дел цевки и веднаш вид тоа од должина и пакет во затворен нетранспарентно пластични кеси за да се зачува свежината.Тогаш ние брод тоа да магацини, каде што нашите залихи се чуваат мали и се дополнува како што често како неделни.Ова е важно бидејќи природна гума е лесно расиплива производот за кој правилно складирање и возраст прашање.Иако нашиот примарен фокус е spearfishing додатоци, многу од производите што се продаваат имаат голем број на други апликации.Ова е истата е материјал кој се користи во здравството и во лабораториите каде тоа е уште попознат како хируршки цевки.Тоа е, исто така, во склопот на материјал за отпор вежба, прашка shot бендови и модел едрилица катапулти, бидејќи на нејзината непобедлива еластични својства.Природна гума цевки е совршен за овие и илјадници други апликации и Spearit обезбедува највисок квалитет и најсвеж гума на располагање.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите