.

.

Шок Лекар Mouthguard Superfit – Лесно се Вклопуваат Рака/Strapless mouthguard – Низок Профил, Совршено се Вклопуваат за Кошарка, Хокеј, Лакрос, Сите Спорт

Шок Лекар Mouthguard Superfit – Лесно се Вклопуваат Рака/Strapless mouthguard – Низок Профил, Совршено се Вклопуваат

мислење на клиентот:

DEN 441.60
Достапност
Во достапна форма

EZ FIT - Ниска Температура брзо монтирање и способноста да се remold им овозможува на спортистите од сите возрасти да се добие голем одговара без да се расправаме или страв од горење на устата.ЗАШТИТА – Силен надворешен слој помага да ги апсорбира идване влијанија и гел windows близина катници помогне да перница вилица сили во задниот дел од устата.Се ПРЕПОРАЧУВА СПОРТ - Погодна за сите контакт спортски каде устата guard е потребно или се препорачува вклучувајќи Кошарка, борење, Кревање, Хокеј, и многу повеќе!На располагање и во двете подјармат и Strapless верзии!.Наменета за сите спортисти, на Super Fit mouthguard обезбедува заштита во супер ниска профил, не го попречуваат ефикасноста во областа или на суд.На Super Fit овозможува неограничен дишење и при давањето на спортисти со ултра удобност.На нови композитни смеса се додава зголемена издржливост, додека одржување одговара и перформанси цела сезона долго.ТЕНОК ОДГОВАРА : Помалку материјал, долниот профил, подобро breathability Био-Одговара дизајн Гел Windows Форма, Одговара на Шасија Ниско-Temp Брзо се Вклопуваат $10.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите