.

.

ЏУНГЛА СПОРТ JungleSport Устата-Стража за Спорт ММА, BJJ, Бокс, Фудбал, Кошарка, Хокеј и Хокеј на трева, Лакрос Пурпурна, Црвено & Розова Сјај, Обичај Мувла Одговара за Младит

ЏУНГЛА СПОРТ JungleSport Устата-Стража за Спорт ММА, BJJ, Бокс, Фудбал, Кошарка, Хокеј и Хокеј на трева, Лакрос

мислење на клиентот:

DEN 239.76
Достапност
Во достапна форма

УБАВА УСТА-GUARD : Уредни Боја и Кул Изглед - Унисекс Дизајниран Нема Песјаци Не Зачинет Бел Внатрешен Guard & Glittery Надвор Сјај Убаво Спакуван во Јасно Случај Заедно една Убава Комплет!!.СПОРТ : Се Подготвени да Спорт? - Ова Guard Ќе се Заштити Вашата Уста во Секој Спорт Можете да Изберете.Е Бразилецот Jiu Джицу Вашиот Favortie Фудбал Или Кошарка?Фудбал Хокеј?ОВАА GUARD ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ СЕКОЈ СПОРТ ЌЕ ГО ИЗБЕРЕТЕ!!!!!.СИТЕ ВОЗРАСТИ : Устата Guard Доаѓа во Две Големини Младите & Возрасни Доволно Флексибилен за да одговараат на Вашиот Малку Шампион!И Доволно Големи за да се Вклопи во Голема Спорт Господар.Дизајниран за Мажите и Жените, Момчињата и Девојчињата.СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ : Многу Уредни Тенок Одговара Тенки Рабови Дека нема да Вирус Твоите Вилици & Утешува Вашите Усни.Потопување во топла Вода за да го освежите Вашиот Залак.Врвка за околу усните и да имаат Совршено се Вклопуваат!!.СТОМАТОЛОШКИ ПРЕПОРАЧУВА : Се Орален Поддршка Додека играте - Ова Устата-Guard Помага за Брусење Заби & ТМЈ и Други Стоматолошки Прашања ПАМЕТЕН ИЗБОР Дизајниран Во АМЕРИКА!.Фитинг instructions1 Пополни saucepan со 3 до 4 инчи на вода ,да Донесе вода до вриење . 2 Отстранете вода од извор на топлина .Нека водата се залагаме за 30 секунди , а потоа ставете mouthguard во вода за 30 секунди. 3 Внимателно отстранете mouthguard од вода со дупчиња лажица . 4 кул mouthguard под вода од чешма за 1-2 секунди само да се донесе површината на температурата на удобно ниво . 5 Лижат вашите усни пред ставање mouthguard во вашата уста. 6 Гледа во огледало , се редат mouthguard внимателно со централната линија на горните заби Одговара mouthguard врз и околу горните заби и притиснете цврсто во првите катници потоа предни заби. 7 Донесе долната вилица на напред и нагоре во основата на mouthguard со заби во усогласување со пониски канал.Залак надолу тешко на mouthguard ,си го цица во силно , и да ги користите прстите за да притиснете рабовите на mouthguard во забите и непцето, преку усните и образите за 20 секунди. 8 отстрани mouthgurad и кул под вода од чешма за 30 секунди. 9 повторете ги чекорите 1 преку 8 ако се вклопуваат не е точна.Спорт Устата-Guard Убав Два Боја Опции Пурпурна & Црвен Сјај Одберете за да Изберете Што Боја Ви се допаѓа Две Големини 'Возрасни и Млади' Одберете за да Изберете Големина што Ви Треба за Возрасни или да се Млади Сите Спортови Користете и Стоматолошка Помош на Оваа Устата-Чувар Ќе го Заштити Вашиот Уста & Заби Во сите Спортови и да Ви Даде Стоматолошки Орален Поддршка, како И!!Купи со Целосно Уверени се Купи и да се Користи со Голема љубов.Ако Не Сте Задоволни се Вратат на Вашиот Производ и да се Добие Целосна Наплата без да се Расправаме Кликнете на "Додај во Кошничката' Копчето за Сега! ?Ги Заштитува Вашите Усни ?Ги Штити Забите ?Го Заштитува Вашиот Непцата ?Убав Изглед ?Унисекс Дизајн ?Се Вклопува Во Сите Векови ?Лекарот Препорачува ?Дизајниран Во САД Додадете во Кошничката Сега Со Голема Сигурни да Кликнете на "Додај во Кошничката' Копчето за Сега!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите