.

.

Гудмен 4 Тон 13 ВИДОВИТ клима уред Модел GSX130481, Случаи Вертикална Серпентина CAPF4860C6, 40,000 BTU 80% Ефикасност Upflow, Хоризонтална Печка на Гас Модел GMEC800403AN

Гудмен 4 Тон 13 ВИДОВИТ клима уред Модел GSX130481, Случаи Вертикална Серпентина CAPF4860C6, 40,000 BTU 80%

мислење на клиентот:

DEN 408.00
Достапност
Во достапна форма

Ова доаѓа со 10-годишна делови ограничена гаранција доколку е инсталиран од страна на квалификуван инсталерот и да ја регистрирани онлајн со 60 дена од денот на installation System Конфигурација : Upflow Refrigerant Тип : 410 AProduct Features GSX130481 Factory-инсталиран филтер drier Copper цевка/алуминиум перка coil Service вентили со пот конекции и лесен пристап мерач ports CAPF4860 C6 All-Алуминиум испарувачот coil Optimized за употреба со R-410 A refrigerant Some модели погодни за употреба со R-410 A или R-22 refrigerant GMEC800403 ANTwo-фаза гас вентил обезбедува мирен, економски heating California Ниска Нокс емисии во согласност модели available Sure Start Силикон Нитрид igniter наменета за долго igniter life Air клима уред Димензии : 29 X29 X36.25 Voltage : 208/230 VAir клима уред Фаза : Еден-stage Liquid Линија Вшмукување Големина : 3/8 Liquid Линија Вшмукување Големина : 7/8 Cooling Капацитет : 48000 Cased Вертикална Серпентина Димензии : 21 X21 X30 Gas Печка Димензии : 28 X14 X33.375 Voltage : 115 VIndoor Фан Компресор Мотор : Мулти-брзина blower Gas Вентил : Две-Stage Gas Печка BTU : 40000 Gas Печка Ефикасност : 80%се Должи на Федералните регулативи, ова отворено кондензаторот единица не може да биде предаден или инсталиран во државите на : CA,NV,а до ш,NM,TX,ОК,AR,ЛА,MS,TN,КЕНТАКИ, AL,GA,FL,SC,КООРДИНАТОР,VA,MD,DEAHRI : 200516691.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите