.

.

Морски Стерео Приемник Говорникот Комплет - Во-Цртичка LCD Дигитален Конзола Вграден Bluetooth & Микрофон 6.5 Водоотпорен Звучници (4) w/ MP3/USB/SD/ПОМОШЕН/FM Радио Читателот & Remot

Морски Стерео Приемник Говорникот Комплет - Во-Цртичка LCD Дигитален Конзола Вграден Bluetooth & Микрофон 6.5

мислење на клиентот:

DEN 2656.56
Достапност
Во достапна форма

СТЕРЕО HEADUNIT ПРИМАЧОТ : раководителот на единицата приемник е пакет со една DIN универзална големина стандард во 200-вати енергија врв кој поддржува MP3, WMA, и CD, CD-R, CD-RW дискови компатибилност.Идеален за прошетки, морски watercraft, автомобилот и off-road возило.LCD И КОНТРОЛНИТЕ КОПЧИЊА : во цртичка приемник карактеристики ID3 дека ознака песна отчитување за уметник име или насловот на песната во LCD дигитален дисплеј панел.Исто така, има осветлени преден панел копчето контроли за заден панел РКА (L/R) и претходно наместен еквалајзер (EQ).BLUETOOTH И МИКРОФОН : Вграден Bluetooth за безжична музика стриминг приемникот и на интегриран пред-panel микрофон за hands-free јавувате.Тоа е компатибилен со сите вашите омилени Bluetooth уреди како i Phone, Андроид, паметни телефони, i Pad итн.ДВОЕН КОНУС ГОВОРНИЦИ : Pyle приемник комплет вклучува четири 6.5" водоотпорен звучници со полипропилен конус, лиен ABS машински кошница и скара.Говорникот е пакет со 150 w, 4-ohm оценка, 20 мл.коло магнет, и 80 Hz - 18k Hz фреквенција одговор.РАДИО USB ЧИТАТЕЛИ : Pyle морски приемникот и на говорникот за полнење има 30 AM/FM стерео радио подесување.Тоа, исто така, има USB флеш и SD мемориска картичка читателите со помошен (3.5 mm) input конектор џек да се поврзе и струја на аудио од надворешни уреди.Pyle Модел : PLCDBT85 MRW Bluetooth Морски Стерео s соба за повеќе дополнителни уреди.Така, се повлече до кои се зацврсти и да уживате во морската одделение и времето-отпорни звукот на Pyle Bluetooth Приемник & Водоотпорен Звучник за Полнење.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите