.

.

Скицирање и Цртање Обоени Моливи Поставите 96-Парчиња,Уметност Резерви Сликарство Графит Професионални Уметност Моливи за Полнење,Подароци за Тинејџерите & Возрас

Скицирање и Цртање Обоени Моливи Поставите 96-Парчиња,Уметност Резерви Сликарство Графит Професионални Уметност

мислење на клиентот:

DEN 127.20
Достапност
Во достапна форма

, прави линии помек и природно. 3 графит стапови (Меки/Среден/Тешко).го прави одличен подарок за Божиќ, роденден или Нова Година е подарок за вашето семејство и пријатели,да им се даде целосна претстава за своите уметнички таленти,Живописни обоени моливи нудиме широк спектар на боење на можностите за креирање на она што во суштина го сакате,и ви помага да се направи одличен меша и сенчење.Патување-Пријателски,Погодно Сметководствена.графит стапови (Меки/Среден/Тежок) : се Користи за скицирање на детали и да направат жив, трајни дела на уметноста, како и високо-квалитетни цртање/скицирање tools.јаглен моливи (Меки/Среден/Тешко) Лесно да се изврши висок влијание ефект.Уметноста потрошен материјал за возрасни и тинејџерите, цртање материјали за уметници,Почетник и Професионални. 1 двоен-на чело молив extender. 72 Масло врз Основа обоени моливи.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Не е за деца под 3 години.Скица,Боја,Исцртување,Боја и Комбинација на Прецизност.Ако сте во потрага да се зголеми моќта на вашиот уметничка способност, се нашите 96-парче сет денес и да се подготви за да создадете нешто на светот никогаш не го видел!. 1 винил гумичка,1 двоен-дупка острилка,1*16 страници хартија А5.Слика линии се мазни, Сите моливи се нумерирани и лесно да се најде на прв поглед, кој спаси многу време и во голема мера го подобрува вашиот цртеж ефикасност,Моливи и алатки се изработени од еколошки материјали, тие се киселина-слободните и не-токсични, може безбедно да се користи со тинејџери и возрасни.77 инчи,Тежина : 2.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите