.

.

Derwent Обоени Цртање Моливи, Метал Калај, 24 Count (0700672)

Derwent Обоени Цртање Моливи, Метал Калај, 24 Count (0700672)

мислење на клиентот:

DEN 448.32
Достапност
Во достапна форма

Одличен медиум за убедливо пејзажи да детални природата студии. 8мм дијаметар моливи имаат мека, крем круг 5mm води.Боите се брзо и лесно утврдени во широк за да тенки апликации.Цртеж моливи се произведуваат богата, кадифена заврши на хартија.Метал тин на 24 нијанси и избор на традиционалните сепија на ѕвонење.Големина : 24 Count (Пакување од 1) Derwent Обоени Цртање Моливи имаат екстра-широк, крем конзистентност и мек, дебел, круг води за убаво мека, кадифена заврши на хартија.Тие се совршен за убедливо пејзажи, детални и жив дивеч цртежи, природата на студиите и portraiture, и се смета од страна на многу уметници како идеален молив да се нацрта животинско крзно и пердуви.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите