.

.

Sonoff 4CH Про Р3 Wi-Fi Smart Switch 4-Канал Din Rail Монтажа Насловна Автоматизација,Self-Locking/Блокирам Контрола Апарати за Дома, RF/APP/Voice/LAN Контрола, Работи со Алекса

Sonoff 4CH Про Р3 Wi-Fi Smart Switch 4-Канал Din Rail Монтажа Насловна Автоматизација,Self-Locking/Блокирам

мислење на клиентот:

DEN 1103.76
Достапност
Во достапна форма

[Независно контрола на 4 уреди] : Тоа е нов 4-канал дизајн кој може да направи да се далечински turn on/off 4 апарати за дома самостојно. [3 моќни работни модови] : го Вклучите/исклучите 4 поврзани уреди одделно во авто-заклучување на владата.Вклучете 1 уред, но го исклучите други 3 уреди во исто време во блокирам режим.Се сврти на поврзани уреди, но автоматско исклучување по 0.5-3600s подоцна во inching режим. [Брзо да Пристапите до 3 Работни Модови] : во Споредба со 4 CHPROR2, можете да пристапите на авто-заклучување, блокирам и inching режим на СТАН директно. [Лесно да се Надвор од Дофат Уреди] : Монтира на водич железнички, погодно за поврзување и контрола на уреди далеку од switch. [Работи со Алекса & Google Дома,IFTTT Поддршка] : Линк "EWe Link Smart Home Фан" вештина.Може и директно да се праша Echo/Echo Dot/ Допрете го за да го вклучите/исклучите вашиот Sonoff уреди.Линк "Паметни Ние Линк" на Google Дом, стан, почнете да ја гласовната контрола на вашиот Sonoff уреди на Google Дома.(Само e We Link напредни корисници имаат пристап до IFTTT, Трошоци 9.9 ДОЛАРИ и ќе уживаат целосна година на привилегија.). 1. Допрете "e We Link Smart Home"на Алекса Стан, или "Smart Ние Линк" на Google Дома во Стан. 2. Внесете ја вашата e We Link сметка и да се пријавите. 3. Сите уреди се поддржани со гласовна контрола под вашата сметка се прикаже на Алекса Стан или Google Дома во Стан. 4. Име на уреди за да се заврши. 5. Сега, контрола на поврзани уреди со гласовни команди. "Алекса, вклучете го светлина.". "Еј Google, исклучете го во спалната соба светлина.".

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите