.

.

SMAKN Dc/dc Конвертор 12v Чекор Надолу за да 6V/3А Напојување Модул-А

SMAKN Dc/dc Конвертор 12v Чекор Надолу за да 6V/3А Напојување Модул-А

мислење на клиентот:

DEN 701.76
Достапност
Во достапна форма

Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Домување; Не-изолирани.Висока ефикасност : >96%; Сигурен, ниска топлина дисипација max. 40 ℃;.Со преоптоварување / над-струја / над / низок напон заштита, стабилни перформанси.Светлината компактен, лесен за употреба и транспорт; Авто обнова.Широко се користи во Автомобил уред, како што се LED Дисплеј, Хард Диск Плеер, MP3, DVD, GPS, итн.Влезен опсег : 8~23v Излезен напон : 5 V Излезна струја/моќност : 3А Ефикасност : >96% Тежина : 30g Големина(Dxšxv) : 26×36×21(mm) Кабел должина : 100mm Пакет се вклучени : 1 x DC12v да 5v 15 W Конвертор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите