.

.

Cantonape Напонски Трансформатор Конвертор 800 Вати Чекор Нагоре/Надолу се Конвертира од 110-120 Volt да 220-240 Volt и од 220-240 Volt да 110-120 Volt со 1 НАС места, 2 Универзална места

Cantonape Напонски Трансформатор Конвертор 800 Вати Чекор Нагоре/Надолу се Конвертира од 110-120 Volt да 220-240

мислење на клиентот:

DEN 1271.76
Достапност
Во достапна форма

800 W Чекор Нагоре/Надолу Напонски Трансформатор Конвертор.Чекор До Напон од 110-120 Volts да 220-240 Volts.Чекор Надолу Напон од 220-240 Volts да 110-120 Volts.На Напонски Трансформатор има 100% Вчитување Капацитет.Истовремено 3-Режим на Излез : 110-120 V САД Излезен Приклучок / 220-240 V Универзална Излезен Приклучок.Задолжителните Компоненти на Трансформатор Се Изработени од Еколошки Материјали.Тоа е без Мирис и Бучава Слободни.Метална Обвивка. 2 Прекинувачи : Целосен Опсег На Осигурувачот Заштита.Целосен Опсег Во Текот Тековната Заштита.Она што Ќе Добиете : На 800 W Напонски Трансформатор со U. S. Стандарден Приклучок, Прирачник, 3-Годишно Производителот е Ограничена Гаранција.Модел : VTUS-800. Излезна Моќност : 800 W.Влезен Напон : AC 110 V / 220 V.Излезен Напон : AC напон 220 V ±8% / 110 V ±8%.Подигнете го одложи : 5s Струја (A) : 10 A(110 V) 5 A(220v).Изолација Отпор : ≥2Ω.Заштита : во Текот-напон / Под-напон / Преоптоварување / Текот Температура одложување заштита / L ighting заштита.Големина : 6.9" x 5.1" x 4.1".Тежина : 6.44 lbs (2.9 Kg).На Cantonape Тешки Чекор Нагоре/Надолу Напон Конвертор Трансформатор ви нуди безбеден, сигурен, економичен и лесно решение.Вие не треба да го изберете влезен напон (со селектор) рачно и да се грижите за поставување трансформатор не се соодветно ќе ги оштети трансформатор себе и го уредот вклучен во било повеќе.Auto Step Up и Чекор Надолу (110/120 V 220/240 V ), со супер-тивка перформанси. 1. Од безбедносни причини, неговото препорачува да се користи Напон Конвертор / Трансформатор тоа е w max е најмалку 50% повисока од вашиот уред. 2. На пример, ако вашиот уред е оценет на 100 w, ќе треба да се купи Трансформатор со max моќ на најмалку 150 w или поголема.Некои апарати, како што се греење апарати, електрични алати, мотори, ласерски печатачи, и Телевизори, бара 2-4 пати повеќе watts на стартување од печатени оценет wattage. 3. Ве молиме вклучете го точен напон пред да го вклучите трансформатор(110 V во НАС).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите