.

.

MEMZI ПРО 32GB Class 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Microsoft Surface Таблет КОМПЈУТЕР

MEMZI ПРО 32GB Class 10 90MB/s Микро SDHC Мемориска Картичка со SD Адаптер за Microsoft Surface Таблет КОМПЈУТЕР

мислење на клиентот:

DEN 467.04
Достапност
Во достапна форма

Со Класа 10 Чипсет и брз пренос на податоци брзина до 90 MB/s* додека состанок UHS-I / UHS-1 (Ultra High Speed 1) класа 1 спецификација - Memzi Про мемориски картички се идеални за сликање со висока резолуција на сликите и да се обезбеди непречено видео фотографирање и да игра назад, дури и при Целосно HD (1920 X 1080 P).Продавницата за повеќе апликации, музика, игри и видео од кога било досега.Работи брилијантно со најновите паметни телефони, Phablets, Таблет компјутери, Дигитални Камери и HD Camcorders.SDHC Адаптер вклучен.Memzi Про Micro SD мемориски картички се достапни во 16 GB, 32 GB, 64 GB или 128 GB капацитети.Испорачува во запечатена Зелено Пакување и поддржани со 5 година Memzi размена гаранција.Компатибилна со следниве модели : Површина Про 4, Со Површина 3, Surface Pro 3, Surface Pro 2, Површина 2, Surface Про, Surface RT, Оригиналната Површина.Memzi Про Micro SD мемориски картички се идеални за употреба со сите паметни телефони, Таблет КОМПЈУТЕР, Дигитални фото Апарати, HD Camcorders и сите други Дигитални Уреди што можат да го користат Микро SDHC Мемориски Картички.Со Класа 10 UHS-I / UHS-1 спецификацијата и до 90 MB/s* пренос на брзини тие се дизајнирани да се користи каде брзо мемориски картички се од клучно значење, сликање со Висока Резолуција на Сликите и Full HD видео, додека обезбедување непречено видео репродукција без никакво задоцнување или падна рамки.Идеално, ако ви е потребна Високи Перформанси мемориската картичка за вашиот Паметен Телефон, Phablet или Таблет КОМПЈУТЕР.Така на картичка може да се користи во најразлични дигитални уреди, тоа доаѓа со Целосна Големина SD адаптер кој може да слот вашиот Микро SDHC картичка во тогаш пак на адаптер во други уреди кои имаат полна големина SD картичка.Испорачува во запечатена Зелено Пакување овие Memzi Про мемориски картички се Сосема Нови и дојде поддржани од страна на нашите 5 годишна Гаранција. *До 90 MB/s брзина на пренос (пишување брзина помала), врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред.За да се обезбеди компатибилност ние го препорачуваме вашиот уред има најновиот софтвер или верзија на firmware инсталиран.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите