.

.

Mettler Толедо SG78 Рачни тел/Јон/Спроводливост Метар Само

Mettler Толедо SG78 Рачни тел/Јон/Спроводливост Метар Само

мислење на клиентот:

DEN 535.20
Достапност
Во достапна форма

Батерија : Четири 1.5 V AA алкални батерии.Спроводливост Точност : ±0.5% од читање.Спроводливост Резолуција : 0.01. Податоци за Најавување (поени) : 500 мерења (GLP).ISE Точност : ±0.5%.На Seven Go Pro Duo рачни multiparameter метар покажува и мерени параметри истовремено.Сите мерења се чуваат со време и датум на печатење, electrode и примерок на податоци и други релевантни информации за да се обезбеди GLP упатства се исполнети.Преземете зачувани податоци на КОМПЈУТЕР преку RS-232 или USB (цел адаптер кабли одделно).Солиден, преносни, и ергономски Ергономски дизајн овозможува лесно десно или лево раце работа IP67-номинална домување е водонепропусен dustproof, вклучувајќи сензор конекциите Автоматски крајната точка, сензор, и бафер признавање функции се поедностави работата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите