.

.

Homdox 2000W Електрична Мелница за Месо, Колбаси Stuffer со 3 Брусни Плочи и Колбаси Кутии Цевки, Месо Машина за Домашна Употреба и Комерцијални/ETL Одобрена

Homdox 2000W Електрична Мелница за Месо, Колбаси Stuffer со 3 Брусни Плочи и Колбаси Кутии Цевки, Месо Машина

мислење на клиентот:

DEN 1919.76
Достапност
Во достапна форма

????СИЛЕН МОТОР : 2000 W излезна моќност, го прави лесно за вас да се справи со било месо (телешко, пилешко, свинско месо, итн.) На мелење метод на спирала истиснување го задржува месо се излади и се заклучува вкус на месо, надградена моќен мотор и безбедност коло прекинато се задржи на машина работи ефикасно на сите времиња. ????ПОВЕЌЕ ФУНКЦИИ : Три нерѓосувачки челик & различни сечење плочи за крупни, медиум, парична казна grinds на месо.Не само што може да се користи за месо, но исто така и риба, Пченица трева, црн пипер, agaric итн;1 колбас прилог,1 сечење нож,1 храна тласкач и 1 kubbe приврзаност, да ги исполнуваат на вашиот повеќе готвење потреби. ????СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН : Специјален дизајн : 3 Брусилки и Колбаси Пополнување Цевки во додаток кутија, задната страна од машината.Едноставна операција : само 3 копчиња, "НАДВОР" значи исклучување на уредот. 'НА' започнува уредот. "R" значи дека уредот е свртен во спротивната насока за полесно чистење. ????БЕЗБЕДНОСТ И ЗДРАВА : Како тешки месо брусилки, таа ги зема предвид и производителот бекап и ETL сертификација.Ова значи дека било кој дел што се допреле со храна е направен од 100% на храна-одделение материјали.Mistouch превенција модул ја штити вашата лична безбедност кога начини на префрлување. ????ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Сите компоненти на нашите мелница за месо е лесно да се инсталира и да се отстрани за лесно чистење, и заклучи на своето место за здрав операција [ СОВЕТ : не Може да се мијат во машина за миење садови.Секогаш сува единица по перење за подолг живот. ].

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите