.

.

Мелница за месо Електрични, 2 Ножеви & 3 Брусни Плочи, 2000W блокирање на Моќ, 3 во 1 Нерѓосувачки Челик Месо Минсер & Колбас Stuffer & Kubbe Прилози, за Кујна Дома

Мелница за месо Електрични, 2 Ножеви & 3 Брусни Плочи, 2000W блокирање на Моќ, 3 во 1 Нерѓосувачки Челик Месо

мислење на клиентот:

DEN 1823.76
Достапност
Во достапна форма

????【Професионални Моќен Мотор & Брз Ефикасен Месо Мелење】 Електрична мелница за месо мотор со моќност до 300 W ( 2000 W Max ). ☆3.5 килограми мелено месо можат да бидат произведени во минута☆.Оваа мелница за месо е идеален за земјата месо и кутии одлуки, брзо и удобно.Совршен за елени месо, пилешко, свинско и говедско месо и др.е голема мелница за месо и колбаси stuffer создателот. ????【Повеќе Додатоци се Задоволат Различните Потреби】3 брусни плочи(парична Казна/2mm, Среден/5мм,груба/ 7mm/),2 нерѓосувачки ножеви,еден kibbe и колбаси прилози,1 храна тласкач.Можете лесно да креирате свој личен месо мешавина, вкусни месо за хамбургер, meatballs, колбаси, месо, сосови, пици.Нашите електрична мелница за месо, исто така, може да мелење лук, црн пипер, ѓумбир сок,итн. ????【Едноставен за Употреба и Лесно да се Чисти】Лесно да се работи со on/off/обратна switch.Тоа е многу погодно да се соберат или расклопување.Електрична мелница за месо измијте лесно.Пак назад копче за да се ротира во спротивна насока и да добијат машина за чистење брзо.【Информации : машина за миење Садови Unvailable】☆Сите делови не може да се мијат со машина за миење садови, вие сте во можност да се чисти многу брзо со сапун, топла вода (под 122°F). ????【Здрава и Безбедна】приватна мелница за месо е многу побезбедно за семејството храна отколку со користење на јавните месо минсер.Направени од храна одделение материјал, на делови дека допир со храна може да го спречи загадувањето на состојки.Со термостат систем, автоматски изградена-во коло прекинувач за заштита може да се спречи моторни од прегрее. 【Известување】☆ве Молиме овозможи на машина за да се излади по десет минути на континуирани работа.☆. ????【Купите со Доверба!】Ние долго време се сметаше дека клиентите на прво место!Овој производ е во сопственост на ETL на безбедност на сертификат, професионална доживотно технички консултации и 2-годишно осигурување на квалитетот, Ако имате било какви прашања во врска со мелница, ве молиме да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас.Ние сме секогаш тука за вас.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите