.

.

Jamar Малку Колосек, Прецизна Рака и Прст Хидрауличен Притисок Мерење Dynamometer, 0-30 Фунти,65861

Jamar Малку Колосек, Прецизна Рака и Прст Хидрауличен Притисок Мерење Dynamometer, 0-30 Фунти,65861

мислење на клиентот:

DEN 6840.00
Достапност
Во достапна форма

Прецизност dynamometer точно мерки малку сила притискан на прст плоча.Издржливи малку мерач е дизајниран за да измери силите на до 30 фунти (13.6 Кг), уредот мерки во фунти и килограми.Црвена стрелка останува во најголем притисок постигнуваат да им помогне точно да се утврди максималната сила.Идеална алатка за мерење на еднаквоста совет, за скролување, и palmar малку сила.Одлично за физикална терапија канцеларии и клиники за да се помогне да се одреди сигналот после повреди или трауми и обновување напредок во рака мускулите за време на терапија или третман.Jamar е златен стандард во рака и контрола сила евалуација за над 40 години.Доверени од страна на физички Терапевти, професионални Терапевти и заверена од страна Терапевти, Jamar доаѓа од оригиналот sammons престон семејството на производи.Ако сте во потрага за едноставно решение, на традиционалниот Jamar рака dynamometer со аналоген мерач обезбедува ефикасна алтернатива.Се користи за да се развие оригинална нормативната контрола сила податоци, Jamar може да се верува во текот понизок квалитет imitators.Ако прецизност и технологија е важно за вас, на Jamar Плус е прв избор со дигитални оптоварување сензори и автоматски пресметки на просечната зафат сила и стандардни отстапувања.За лекар во потрага по оптимални леснотија на користење, на Jamar ПАМЕТНИ е мобилен подготвени со Безжична стан, што го прави тестирање и outputting зафат сила резултати едноставно на еден таблет.Исто така, од Jamar линија широк спектар на прирачник и дигитални goniometers се користи за мерење на аголот на зглобовите за да процени напредокот во текот на терапијата.На Jamar filaments Тест сензација преку кожата за различни стандардни тераписки техники за евалуација.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите