.

.

Дома Бисер на Оркестарот Страна се Насликани Еврејски Menorah Свеќа за Носител со Цвет Лозата Дизајн Направен од Метал Украсени со Кристали за Hanukkah или Дома Подарок. О?

Дома Бисер на Оркестарот Страна се Насликани Еврејски Menorah Свеќа за Носител со Цвет Лозата Дизајн Направен

мислење на клиентот:

DEN 5517.60
Достапност
Во достапна форма

????MENORAH СВЕЌИ – На menorah има девет свеќи.Осум свеќи симболизираат осум дена кога масло беше гори и се чуваат на свеќи запалени.На shamash или деветтиот свеќа е подигнато и како тоа се користи за да се светлина на другите.Свеќи не се вклучени. ????HANUKKAH УКРАС – Ја menorah цвет лозата дизајн е рачно насликани и украсени со кристали, Овој додава убавина не само за вашиот одмор, но до вашиот дом уметничка колекција, како и. ✡️ ЕВРЕЈСКИ ПРАЗНИК УКРАСИ – за Време на Ханука на menorah треба да се прикажува веднаш до прозорецот за да послужи како потсетување на чуда што се случило.Ова не треба да биде Еврејски празник украс сами, можете да го прикажете тоа дури и кога Hanukkah е направено. ????ЕВРЕЈСКАТА ПОДАРОЦИ – не мора да биде Еврејската да се купи оваа.Ова е една од најдобрите подароци можете да им даде на вашиот Еврејски пријатели.На menorah е значаен подарок што секој ќе го цениме. ✅ MENORAH ДИМЕНЗИИ – огромна свеќа носителот, од лево кон десно е 9" широк.На висина од центарот свеќа носителот додека базата е 7.5" висока, а menorah база е 2.5" со 5".Свеќа база е 9mm.Кој ја направат совршена големина за дома!НАПРАВЕНИ ОД ЦВРСТ МАТЕРИЈАЛ.Боја : Злато | Големина : 9"X7.5".

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите