.

.

uxcell 6-инчен Ронки 320 Дијамант Обложени Рамен Круг Мелење Тркала Пескарење Полирање Диск

uxcell 6-инчен Ронки 320 Дијамант Обложени Рамен Круг Мелење Тркала Пескарење Полирање Диск

мислење на клиентот:

DEN 299.76
Достапност
Во достапна форма

6-инчен надворешен дијаметар,Чакал 320, квалитет electroplated дијамант обложени рамен круг диск тркало.Станот круга тркала имаат 1/2-инчен арбор дупка за Агол Мелница.Тие се апсолутно рамна и паралелно да ги задоволат извлекување faceting барања.За брусење и полирање накит, стакло, камен,камен, гранит,итн.Се препорачува за грубо и фино брусење на faceting материјал плус општи lapidary мелење кога прецизност е потребно. 1.6-инчен надворешен дијаметар,Чакал 320, квалитет electroplated дијамант обложени рамен круг диск тркало.2.Станот круга тркала имаат 1/2-инчен арбор дупка за Агол Мелница.3.Тие се апсолутно рамна и паралелно да ги задоволат извлекување faceting барања.4.За брусење и полирање накит, стакло, камен,камен, гранит,итн.5.Се препорачува за грубо и фино брусење на faceting материјал плус општи lapidary мелење кога прецизност е потребно.Спецификација : Име на Производ : Дијамант Disc Package Содржина : 1 x Дијамант Disc Weight : 151g Material : Метал,Дијамант Coated Color : Сребро Tone Outer Дијаметар : 152mm/6-inch Arbor Дупка со Дијаметар : 12.7 mm/1/2-inch Thickness : 1mm/0.04-inch Grit : 320.

Клучни карактеристики

Product Name:
Diamond Disc
Package Content:
1 x Diamond Disc
Weight:
151g
Material:
Metal,Diamond Coated
Color:
Silver Tone
Outer Diameter:
152mm/6-inch
Arbor Hole Diameter:
12.7mm/1/2-inch
Thickness:
1mm/0.04-inch
Grit:
320

Им се допаѓа и на купувачите