.

.

Hegebeck Размавта Тркала Диск 3.94Абразивни Мелење Дискови за Метал Дрво Мелење 10pcs

Hegebeck Размавта Тркала Диск 3.94Абразивни Мелење Дискови за Метал Дрво Мелење 10pcs

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

【Материјал】Размавта Тркала Диск се направени од Најлон влакна супстрат.Со напредни мелење технологија, размавта диск има добра еластичност и висок мелење ефикасност. 【Параметар】Нашите размавта тркала диск надворешниот дијаметар : 3.94" (100 mm), внатрешен дијаметар : 0.63"(16 мм). 【Перформанси】3.94 инчен размавта дискови користат подебели абразивни облека и потрајни абразивни зрна за крајна мелење перформанси и корисничко искуство. 【Апликација】Одговара за повеќето воздух и електрични брусилки, ' рѓа,бои,црна,од нерѓосувачки челик,и обоени метали,дрво и пластика. 【Забелешка】ве Молиме запомнете да носат заштитни очила кога се користи овој производ.Име на производ : Hegebeck Размавта Тркала Disc Package includs : 10pcs Материјали : Најлон влакна супстрат, Пластични.Боја : Сива,White Outer Дијаметар : 100mm / 3.94 inch Inner Дијаметар : 16mm / 0.63 inch Thickness : 10мм/0.39 inch Usage : Дизајн го прави работ и агол мелење многу повеќе пригоден, одлична за површината пескарење,Одговара за повеќето воздух и електрични брусилки, ' рѓа,бои,црна,од нерѓосувачки челик,и обоени метали,дрво и пластика.Нашите производи се направени of Nylon влакна супстрат за сила и долг животен век.Висок квалитет на материјалите доаѓа и голема издржливост.Секој од нив е загарантирана да биде ефективна и да има долг живот.Ние ќе се направи секој сместување да го замени вашиот производ во повеќето експедитивен начин е можно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите