.

.

Cortas - Чиста Carob Меласа, 410ml

Cortas - Чиста Carob Меласа, 410ml

мислење на клиентот:

DEN 234.00
Достапност
Во достапна форма

Премиум Квалитет Чиста Carob Меласа.Производ на Либан.Богата со калциум, калиум и фосфор, а значаен извор на iron.Net Wt : 560g, 13 fl мл, 410ml.Направен од свежо собрани Либански carob парчиња во сезона (лето крајот).Cortas Carob Меласа.На Carob е долг pod содржат мали грав и слатка, масло за јадење пулпа дека кога печено вкус сличен на чоколадо, но за разлика од чоколадо, тоа нема кофеин.Таа има многу различни вкус и оди добро во многу рецепти.Многу луѓе плоча carob меласа и таан (мелен сусам paste) рамо до рамо и го натопи пита леб во нив за исклучително вкусна третираат.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите