.

.

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2030.562x10 Teadit Стил 2030 Мета-Aramid со PTFE и Минерални Масла Пакување, 9/16 КС x 10 lb. Гајтанот

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2030.562x10 Teadit Стил 2030 Мета-Aramid со PTFE и Минерални Масла Пакување,

мислење на клиентот:

DEN 23411.52
Достапност
Во достапна форма

SSS Пакување Стил 2030 е плетенка од мета-aramid предиво, импрегнирана со PTFE-дисперзија и подмачкано со инертен минерални масла.На SSS 2030 нема прекумерна топлина start-up помеѓу пакување прстени и вртење вратило резултира со подолг живот.Одлична malleability на SSS Стил 2030 го прави ова пакување многу лесно да се справи со, тоа се инсталира лесно и брзо. 1-13 p H опсег; Температура (минимум -148 F, максимална 554 F) Притисок : Статични 200 бар (2900 psi); Ротирачки до 35 бар (507 psi); Reciprocating 150 бар (2175 psi); Окно Брзина 2950 fpm (15 m/s). 4.6 ft.по фунти.Приближната приноси +/- 10%, SSS Стил 2030 не е погоден за високо концентрирани киселини и caustics, алкално метали, кислород.SSS Пакување Стил 2030 е плетенка од мета-aramid предиво, секое влакно импрегнирани со ptfe-дисперзија во текот на плетење процес и подмачкано со инертен минерално масло На висока механичка сила на мета-aramid Влакна, комбинирани со Елаборат плетење процес, резултатите во Мека и свитливи Пакување со одлична механичка и хемиска отпорност Поради нискиот коефициент на триење, окно се носат во голема мера се избегнува, дури и при високи вратило брзини не Постои прекумерна топлина start-up помеѓу Пакување Прстени и Вртење бунари; Пакување работи кул, останува Мека и еластична, што резултира со подолг живот На SSS Стил 2030 се препорачува за сите видови на пумпи, миксери, agitators, реакторите, итн За хемиската индустрија, пулпа и хартија, отпадни води растенија, и многу повеќе Тоа е погоден за употреба со широк спектар на медиуми во многу различни процеси, вклучувајќи вода, канализација, пареа, растворувачи, хемикалии, киселини и caustics, како и општи услужни апликации каде механички силна Пакување е потребно за одлична malleability на SSS Стил 2030 го прави ова Пакување многу лесно да се справи и да го инсталира лесно и брзо Поради тоа што Пакување останува Мека и еластична, истекување може да се прилагоди на многу ниско ниво, readjustment на жлездата следбеник е тешко е потребно SSS Стил 2030 Пакување не е погоден за високо концентрирани киселини и caustics, алкално метали, кислород.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите