.

.

lasidafu За Јога, Пилатес, и Гимнастика,10мм Дебели NBR Чиста Боја Анти-пропадна Јога Мат 183x61x1cm

lasidafu За Јога, Пилатес, и Гимнастика,10мм Дебели NBR Чиста Боја Анти-пропадна Јога Мат 183x61x1cm

мислење на клиентот:

DEN 2044.80
Достапност
Во достапна форма

Нашите јога мат е лесен доволно за да можете да го донесе до теретана или на друго место сакате со нашите носи на рака.За различни намени, може да се користи за различни спортови, може да се користи во салата, или домашна фитнес вежби.На 10мм Дебели NBR Чиста Боја Анти-пропадна Јога Мат е идеална јога мат за секој јога exerciser.Направени од високо-одделение NBR пенење материјал, тоа обезбедува стабилна, cushioned површината со природна гума-рака како се чувствуваат.Двоен слој структура дизајн обезбедува оптимална потпора, одлична амортизирање и двострано не се лизга текстура, најдобро е погодна да се практикуваат многу форми на Јога.Не се лизга на дрво кат, плочки на подот, цемент подот.Меки, не се лизга површина нуди поддршка и удобност што ви е потребно за соодветно усогласување во двете почетни и напредни пози.Она што е уште поважно, мат отпорен на топлина и вода, па можете да остатокот увери да го користите било каде.Текстура од напред и од назад, не само што ќе додадете сила за ултра абење отпор, но исто така и зголемување на притисокот на мазни подови.Мек и лесен, тој може да се расукува и се чуваат во компактен простори.Кликнете и ред сега!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите