.

.

Qilmy Шума Бувови Јога Мат & Вежба Мат за Дете и твин (tween)/Возрасни - Семејството Вежба Игра - Лесно да се Чисти (71x26X 1mm)

Qilmy Шума Бувови Јога Мат & Вежба Мат за Дете и твин (tween)/Возрасни - Семејството Вежба Игра - Лесно да се

мислење на клиентот:

DEN 729.60
Достапност
Во достапна форма

【ГОЛЕМИНА】Јога Мат за 71 инчен x 26 инчи,Тежина : 2 LB;На лесни фитнес мат е 1/25 инчен (1 mm), дебела и лесно може да се здипли во компактен правоаголник на 8.6 инчи x 1.4 инчи.Покрај тоа, ние подарите бесплатен јога складирање торба, која лесно можат да бидат ставени во вашата патна торба или куферот. 【ЗДРАВЈЕ МАТЕРИЈАЛ】Qilmy Јога мат е направен од природно дрво, гума и Микрофибер печатени површината.без ПВЦ, токсични plasticizers или штетни материи.Микрофибер материјал на suface мат и не-токсични природна гума на долу мат се ламинат заедно , двете се направени од високо квалитетна econ пријателски здрава и рециклира материјали. 【НЕ се ЛИЗГА ПОВРШИНА】површината велур материјал има одлични не се лизга и хигроскопна својства, и брзо може да се апсорбира пот за да се обезбеди безбедност и хигиена.Не се лизга природна гума долниот дел е издржлив и може да се влечат, висока температура, може да се спречи мат од лизгање на подот, и да се обезбеди доволно за амортизирање, што во голема мера се подобри вашата јога ефект. 【АТРАКТИВЕН МОДЕЛ】Нашата Напредна Технологија на Печатење прави овие душеци шарени и око-фаќање на кои може да се на крајот додадете повеќе мотивација и ентузијазам за да вашата јога вежби.Овие атрактивни модели, исто така, ќе freshen ќе се поставуваат во текот на вашата јога пракса!. 【ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ】Користете влажна крпа за да ги исклучите дамка со ладна вода и благ детергент, а потоа исушете ја.Машина перат, ве молиме да не се изложуваат на сончева светлина, за долго време.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите