.

.

Supermicro X8DT3-LN4F матична Плоча - Sas/quad Lan Xeon Quad/dual-core

Supermicro X8DT3-LN4F матична Плоча - Sas/quad Lan Xeon Quad/dual-core

мислење на клиентот:

DEN 11423.76
Достапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Чипсет : ?Северна Мост?Intel 5520 2x PCI-Експрес 2.0 x8?Неговото место, 1x PCI-Експрес x4 Слот;?2x 33 MHz PCI Слотови.SATA : 6x SATA2 пристаништа; Поддржува RAID 0, 1, 5, 10 (Windows), Поддржува RAID 0, 1, 10 (Linux).САС : LSI SAS1068 E Контролер, Поддржува RAID 0, 1, 10. Пристаништа : 8x USB Порти (2 задниот дел, 4 преку насловот,?2 on-board); 1x PS/2 Тастатура Порта; 1x PS/2?Глувчето Порта; 1x VGA Портот; 1x Сериски Порт; 4x RJ45 Пристаништа; 1x RJ45 Посветен IPMI LAN Порта.Supermicro X8 DT3-LN4 F-O Двојно LGA1366 Xeon/ Intel 5520 & ICH10 R + IOH-36 D/ V&4 Gb E/ EATX Серверот матична Плоча.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите