.

.

Aexit 20Pcs 21mmx15mm Компјутерски Компоненти SOP16 SSOP16 TSSOP16 да се НАТОПИ PCB Плочи Адаптер Конвертор

Aexit 20Pcs 21mmx15mm Компјутерски Компоненти SOP16 SSOP16 TSSOP16 да се НАТОПИ PCB Плочи Адаптер Конвертор

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

Карактеристики : 1.27 мм да 0.65 mm; Одредување Дупка Кол : 2mm.Дебелина : 1.6 мм; Боја : Зелена.Пакет Содржина : 20 Pcs x ПХБ; Големина : 21mmx16mmx1.6mm/ 0.8"x0.6"x0.1" (L*W*H).Тежина : 20g; Терминалот Број : 16. Терминал Теренот : 2.54 mm.Опис На : * PCB одбор има две страни, Едната страна за терминал теренот големина 0.65 mm теренот и 16 P, други се 1.27 mm теренот 16p.Спецификација : Големина : 21mmx16mmx1.6mm/ 0.8inx0.6inx0.1in (L*W*H)Тежина : 20g Terminal Број : 16 Terminal Теренот : 2.54 mm Features : 1.27 мм да 0.65 mm Fixing Дупка Кол : 2mm Thickness : 1.6 mm Color : Green Package Содржина : 20 x PCB Одбор.

Клучни карактеристики

Size:
21mmx16mmx1.6mm/ 0.8inx0.6inx0.1in (L*W*H)
Weight:
20g
Terminal Number:
16
Terminal Pitch:
2.54mm
Features:
1.27mm to 0.65mm
Fixing Hole Dia:
2mm
Thickness:
1.6mm
Color:
Green
Package Content:
20 x PCB Board :

Им се допаѓа и на купувачите