.

.

4 Парчиња/Set Алуминиум Легура/Бакар Германија Националното Знаме вентилот на Гумата Матични Капа Гуми Тркала Матични Воздушен Вентил Caps for Auto Автомобили (Црна)

4 Парчиња/Set Алуминиум Легура/Бакар Германија Националното Знаме вентилот на Гумата Матични Капа Гуми Тркала

мислење на клиентот:

DEN 167.76
Достапност
Во достапна форма

1.Dustproof Гуми Капа : вентил капи може да се заштити вентил против изложеност на нечистотија и прашина; исто Така, може да го замени оригиналниот лошо вентил капа на гумата. 2.Издржлив материјал : вентил капа е направен на добри и квалитетни и издржливи алуминиум/бакар, водоотпорен и dustproof, со националното знаме дизајн, погодно за контрола. 3.Лесен за инсталација : купола која форма и да се мали, со инсталацијата само треба завртки тоа на вентилот на гумата матични; Тоа е лесно да го инсталирате или отстраните кога ќе сакате да се провери во воздушниот притисок. 4.Апликации : Универзална големина одговара за повеќето автомобили "ФОЛКСВАГЕН" Ауди Хонда, Тојота BMW Бенц итн. 5.Пакетот вклучува : 4pcs/set; Големина : 1.3*0.9 cm/0.5*0.3 инчен (мини);Тежина : 9g; Боја : црна/сребрена. 1.100% нов и висок квалитет 2.Гумата капа е направен од алуминиум/бакар за да се подобри својата сила и издржливост 3.Тешки-должност капи помогне да се спречи воздушен течење и да престане прашина, нечистотија, и на несаканите објекти од оштетување на гуми 4 јадра.Може да го замени оригиналниот вентил капи на гума и, исто така, покажуваат убавината карактеристика на гумата. 5.Универзална големина одговара за повеќето автомобили "ФОЛКСВАГЕН" Ауди Хонда, Тојота BMW Бенц итн. 6.Можете да бидете сигурни да се вози за безбедно со стил.Спецификации : Капи внатрешен дијаметар : 0.9 cm/ 0.31 инчен Капи висина : 1.3 см/ 0.5 инчи Тежина : 9g Материјал : алуминиум Легура/Бакар боја : црна/сребрена Пакет inclue : 4pcs/set* Германија Националното Знаме вентилот на Гумата Капи Забелешка : Мали предмети, ве молиме да ги задржи подалеку од дофат на деца под 3 години.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите