.

.

Математика за Реалниот Свет: Дејвидсон

Математика за Реалниот Свет: Дејвидсон

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

Windows XP, Vista, Win 7 (32-bit).Повеќе од 4.000 збор проблеми во девет клучни области.Повеќе нивоа на тежина.Референтна библиотека со детални објаснувања за секојдневните проблеми.Заработи шанса да се произведе неверојатни музика, видео со бендот.Погоди на патот со вашиот кул нов бенд и да откриете колку математика игра улога во секојдневниот живот!Изградба на клучните математички вештини како да управувате со пари, купување на храна, да ги користите мапи и повеќе за да им помогне на вашиот бенд се искачи на топ листите.Со Математика за Реалниот Свет што може да господар на сите математички вештини што треба да се успее во реалниот живот!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите