.

.

3M 200 3 x 60yd Комунални Цел Хартиена Трака - 3 x 60 Јарди се Тркалаат, Палачинка Хартија, Природни

3M 200 3 x 60yd Комунални Цел Хартиена Трака - 3 x 60 Јарди се Тркалаат, Палачинка Хартија, Природни

мислење на клиентот:

DEN 210.24
Достапност
Во достапна форма

Најдобро за не-критички маскирање, држи, занимаваат и запечатување.Изградени со гума лепило за силна инстант лепливоста.Отпорен на кревање и виткање.Лесен за ракување и релаксирање.Внатрешна употреба лента.Tape Case Комунални Цел Хартиена Трака-Конвертира од 3 M 200-е 4.4 мили природни обоени палачинка хартија лента со гума лепило.Овој притисок осетлив лента е компатибилен со широк спектар на површини што го прави применлив за неколку некритички се наслика маскирање или општа намена стопанство, занимаваат, и затворање на апликации.Оваа лента карактеристики специјално дизајнирани палачинка хартија поддршка што има лесно ракување, релаксирање, нагон за чешање на окото и раката додека отпор slivering.Наменет за внатрешна апликации. 3 M Лента Хартија 200 е комунални цел хартиена трака за одржување, занимаваат, запечатување, некритички маскирање и голем број на други работни места, каде притисок-чувствителни лента е потребно.Природна гума лепило стапови да хартија, fiberboard, стакло, пластика, метал, и го отстранува чисто без остатоци.Детали : .Користете 3 M Лента Хартија 200 за општи затворен апликации за да ги исполни светло должност занимаваат, како што се завиткување на електрични кабли, воздух црева, брзо се занимаваат делови и други светлината индустриски објекти.Тоа може да се користи за привремено етикети, пост знаци, или да ја означите граници, и ги отстранува чисто и брзо.Овој сестран лента unwinds непречено од ролна за добра контрола и солзи лесно од рака, без slivering. 3 M Лента Хартија 200 е корисна за објект во индустриска прилагодувања, околу канцеларија или во вашиот дом.Дизајниран е за внатрешна употреба, и не се препорачува за бои маскирање.Маскирање лента беше развиена специјално за да помогне да се заштитат околните површини од overspray, ќе се обезбеди чиста боја линии, и да се отстранат лесно и чисто кога ќе заврши.Маскирање ленти од 3 M се придржуваат добро, се спротивстави на растворувачи или вода од боја, и се доволно силни за да се откажам пластични sheeting, но сепак се отстрани чисто без оштетување на подземни.Поддршка, обично палачинка хартија, може да се поклонуваат на криви и неправилни површини.Снимката рака солзи за алатката-бесплатно апликацијата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите