.

.

TapeCase - 2090 0.875 x 60yd 2090 Долго-Маска за Маскирање Лента се Претворени од 3M 2090-0.875 во. x 180 ft. Маскирање Лента се Тркалаат за Средни Лепливоста. Слика Ѕид Подготовка

TapeCase - 2090 0.875 x 60yd 2090 Долго-Маска за Маскирање Лента се Претворени од 3M 2090-0.875 во. x 180 ft.

мислење на клиентот:

DEN 176.64
Достапност
Во достапна форма

Сликари Лента : сина маскирање лента е идеална за професионални и DIY сликари кои сакаат остри боја линии без smudging.Ова е сликар лента обезбедува нема штета предизвикана на околните површини.Таа овозможува поголема прецизност во сликарството работни места.Лесна Апликација : овој медиум лепливоста лента овозможува брзо примена на мазни и полу-мазни површини.Тоа може да се користи преку рамнина и криви површини.Материјал согласност е прилично добар и снимката може да се користи на дрво, стакло, ѕидови, и метали.Комунални Опсег : можете да го користите на 3 D печатач изгради плочи за сеопфатна површината заштита.Типични апликации вклучуваат заштита doorframes и прозорец рамки за разлика од скратува.Карактеристики : ѕид маскирање лента обезбедува импресивна заштита дури и кога се изложени на директна сончева светлина, да стане совршен за површини изложени на временските услови.Палачинка лента штити површини околу насликани области против боја крварат.Спецификации : палачинка хартија поддршка лента е 0.875 во.широк и 180 ft.долго.Користете го за маскирање насликаните ѕидови или возраст, погруб површини кои треба сеопфатното справување со лесен-отстранување лента.Tape Case 2090 Долго Маска Маскирање Лента се претворени од 3 M 2090 е префериран избор на DIY и професионални сликари, често се користи за плафонски површини околу областа означени за сликарство.Овој медиум лепливоста сликар е лента обезбедува добра адхезија дури и низ погруб, тврди површини.Тоа може да се користи за маскирање свежо подготвени ѕидови.Оваа маскирање лента за сликари нуди лесно, чисто отстранување.Сината лента се наоѓа заедничка употреба во отворен и затворен сликарство проекти.Ѕидот подготовка лента може да се користи за запечатување-оф doorframes или прозорец рамки премногу.Доверба Маскирање Лента да се обезбеди импресивен заштита од оштетувања предизвикани од боја-крварење.Тоа им помага да се создаде поостри боја линии.Заедничката избор на jobsite изведувачи и оние кои работат на проекти дома, ова лесно отстранување лента е разумен избор за речиси секоја слика проект! 3 M 2090 Сина Сликари Лента е совршен избор за DIY сликар и аргументи да се користи во многу апликации.Без разлика дали сте за заштита на вашата дрво трим, насликани на ѕидовите, плочки на подот, или стакло прозорци, овој сестран мулти-површина лента може да остане на површини до 14 дена и потоа лесно ги отстранува без да остават било леплива остатоци зад себе.Помогне да се заштитат вашиот површини а носат вашата креативна визија во живот со помош на 3 M 2090 Сина Сликари Лента!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите