.

.

3M 9088 Јасно Акрилик Високи Перформанси Двојно Обложени Лента, во 12 x 36yd (1 ролна)

3M 9088 Јасно Акрилик Високи Перформанси Двојно Обложени Лента, во 12 x 36yd (1 ролна)

мислење на клиентот:

DEN 9749.04
Достапност
Во достапна форма

ко-екструдиран мулти-полимер што има среден капи лепило систем.Лента Случај Високи Перформанси Двојно Обложени Лента-Конвертира од 3 M 9088 и кој 3 M лепило 375, е индустриски одделение 8.3 мили лента производ дизајниран и конструкција за одлична адхезија и високи и ниски површината енергија супстрати, обезбедувајќи одлична лепило кора и стриже перформанси.Го користите овој производ за широк спектар на апликации, вклучувајќи точка на купување дисплеи, метал измислица, внатрешна/надворешна знаци, блистер пакети, и плочките со имиња.Овој производ е отпорен на растворувачи, УВ штета, и plasticizers. 3 M Високи Перформанси Двојно Обложени Лента 9088 е 8.3 мили двојно обложени лента со Лепило 375, полиестер превозникот 0.5 мили, лента е јасно во боја на бела хартија, лагер со црвена 3 M лого.Има тесна на обврзници за контакт на речиси секоја висока и ниска површина енергија супстрат.Почетна високи капи.Употреба на менито што се прикажува, име плочи, и метал измислица.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите