.

.

Замисли Бебе Производи Кука и Јамка Пелена Маска

Замисли Бебе Производи Кука и Јамка Пелена Маска

мислење на клиентот:

DEN 286.80
Достапност
Во достапна форма

Се вклопува бебиња 8-35 плус килограми.Wipeable PUL внатрешни работи.Двојно нога gussets за да се спречи протекување.Нежно еластична.Snap се зголеми за да ја прилагодите одговара.На Замислете Пелена Покрие нуди навистина економичен начин да крпа пелена вашето бебе.Оваа маска има прилагодливи се зголеми така што ќе одговара на вашето бебе од 8-35+ lbs - за сите на вашето бебе е diapering години!Тоа функционира одлично со Замисли "Smart Одговара" Prefolds за повеќето економски крпа diapering ќе најдете!Користете го Замисли Пелена Покрие со prefolds, станови, контури или опремени пелени.Ентериерот е wipeable па може да се користи повеќе пати пред миењето.Таа работи добро да користите два покрива и им овозможи на еден да се исуши помеѓу пелена промени.Комбинацијата од водоотпорен уште дише материјал и двојно нога gussets направи оваа пелена покрие leakproof без разлика што ќе се користи во внатрешноста за absorbency.На Замислете Пелена Поклопецот е на располагање со Кука s diapering години!Тоа функционира одлично со Замислете Smart Одговара Prefolds за повеќето економски крпа diapering ќе најдете!.Користете го Замисли Пелена Покрие со prefolds, станови, контури или опремени пелени.Ентериерот е wipeable па може да се користи повеќе пати пред миењето.Таа работи добро да користите два покрива и им овозможи на еден да се исуши помеѓу пелена промени.Комбинацијата од водоотпорен уште дише материјал и двојно нога gussets направи оваа пелена покрие leakproof без разлика што ќе се користи во внатрешноста за absorbency. 1 Ред : 8-15 фунти. 2-ри Ред : 15-23 фунти. 3-ти Ред : 23-35 фунти.Премногу е голема?Се погледне за нашиот Сите-Во-Оние во новородено големината!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите