.

.

Spierb Fullers Земјата во Прав 250gm - Индискиот Исцелување Глина Маска Бентонит Глина парична Казна Multani Mitti Кал во Прав за Лице Маска Чиста Сити е земјата глина Природни Multan

Spierb Fullers Земјата во Прав 250gm - Индискиот Исцелување Глина Маска Бентонит Глина парична Казна Multani

мислење на клиентот:

DEN 102.96
Достапност
Во достапна форма

Природно извори Multhani mitti– Spierb fullers земјата во прав за лице е 100% чист и физичко лице пакет.Тоа е природно извори од Индија регионот, и се користи од страна на локалните жители како и за лице пакет за подобрување на кожата, текстура и третман на акни.Чиста Индискиот fullers земјата глина– Spierb fullers земјата глина е чисто се состои од бентонит или хидриран алуминиум silicates, позната состојка во козметички производи за да им помогне во контрола на нафта и себум производство. 100% природен состав!.Хемиски и адитиви бесплатно - Тоа е бесплатно на некакви дразби и придобивките на кожата преку подобрување на својата текстура и чисти темелно.Не се имате било какви додаваат конзерванси, кајгана, вештачки бои, talc, хемикалии, и parabens.Не содржи додадени мириси!.Балансира производството на нафта– Бентонит глина лицето маска е најдобро познат за балансирање на нафта и себум производство и зголемување на циркулацијата на крвта на кожата на вашето лице.Помага во борбата против акни, мозолчиња, и ефикасно да се мие вишокот масло.Еластична и хидрирани кожа!.Кожа exfoliator и чистење– Multani matti природни глина во прав е природата е најдобра exfoliator и чисти кожата темелно.Тоа помага во отстранувањето на hyper-пигментацијата, акни, лузни, и ја чисти кожата.Ја подобрува целокупната здравјето на кожата и остава кожата мазна и навремено-бесплатно!За додаде кожата храна, можете да додадете куркума, neem, алое вера, се зголеми petal, manjistha, тасев биле, сандаловина, chandan, ubtan herbals прав да се направи DIY лицето паста.Multanni mitti е најдобар природен лице пакет се користи од страна на Индискиот и Пакистанскиот жените со векови.Тие се заколне со неговите придобивки!Ние се носат 100% природни fullers земјата глина во прав за да можете да уживате во еластична, здрави, и очисти кожата со природни средства.Индискиот исцелување маска е чудо на природата, бидејќи, Тоа е најдобрата состојка да се очисти и да разлиствам кожа како е нежна и ги отстранува мртвите клетки од кожата лесно да се Лесно се раствора и се мие далеку вишокот на нафта и на себум од лицето оставајќи мазна кожа Тоа е добра абсорбента и ефективно да си го цица од нечистотии, нечистотија, чисти порите, и маснотии од кожата Multanimitti може да се користи како втор тим да slough исклучување blackheads, whiteheads, и мртвите клетки на кожата било да е тоа прашање на хиперпигментација, акни, вишокот на масло производство, лузни, брчки, или досадна кожата Spierb fullers земјата во прав е вашиот најдобар избор.Се меша со вода или роза вода (Arqe-e-gulab), и се остава на лицето додека не почне да се исуши.Се мијат твоето лице со чиста вода и ќе бидете изненадени од резултатот.Тројно се префрли за олеснување при мешање со вода.Почиста и помазна кожа, загарантирана.Spierb Индискиот исцелување глина е слободен од синтетички хемикалии, дополнителни мириси, talc, бои и конзерванси.Што го прави идеален за чувствителни и акни-склони на кожата.Ако страдате од мозолчиња или изгореници, го примени овој лице пак и да уживаат јасна кожата.Најдобро за акни-склони на кожата, како што тоа помага во одржување на производство на нафта од страна на жлезди.Погодна за сите возрасти.На чудесен физичко лице пакет за секој тип кожа!Иако тоа е природен производ, тоа не е храна одделение и therfore не се погодни за јадење.Ние нудиме на овој производ како козметички глина.Ве молиме избегне comsumption на овој производ.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите