.

.

Гел Ice Pack, Протекување‑доказ Гел за Око Пак ПВЦ+Гел за Спречување на Темни Кругови за Анти-замор

Гел Ice Pack, Протекување‑доказ Гел за Око Пак ПВЦ+Гел за Спречување на Темни Кругови за Анти-замор

мислење на клиентот:

DEN 184.56
Достапност
Во достапна форма

На гел пакет можат да се користат и топла и ладна облога и без напојување е requied.Изработени од мек материјал, кожа‑пријателски, еколошки, безбедно и удобно да се користи.Рециклираат, без мирис и не е лесно да се деформира може да донесе до сите годишни времиња, и лесно да се носат.Може да се спротивстави на силен притисок и се флексибилни, протекување‑доказ, да се обезбеди удобност око бањата.Тоа може да помогне во олеснување на око замор, масажа на вашите уморни очи, да се подобри и да се спречи темни кругови.Функција : 1. Тоа може да помогне во олеснување на око замор, масажа на вашите уморни очи, да се подобри и да се спречи темни кругови.2. Изработени од мек материјал, кожа‑пријателски, еколошки, безбедно и удобно да се користи.3. На гел пакет можат да се користат и топла и ладна облога и без напојување е requied.4. Може да се спротивстави на силен притисок и се флексибилни, протекување‑доказ, да се обезбеди удобност око бањата.5. Рециклираат, без мирис и не е лесно да се деформира може да донесе до сите годишни времиња, и лесно да се носат.Спецификација : Предмет Тип : Гел за Око Pack Material : ПВЦ, Gel Color : Pink Application : Анти-замор, спречување на темни кругови.Како да се Use Hot компресира : 1. Стави производот во микробранова печка за да се загрее или не ја потопувајте производот во вода, користете средни моќ за да го поставите за 30 секунди, додека да го достигне посакуваната temperature2. Се впие производ во топла вода на околу 80-90 степени за 3-5 minutes Cold компресира : 1. Стави производот во фрижидер за 2 часа пред употреба.2. Заврши на производ со крпа за да се избегне директен контакт со кожата за да се спречи смрзнатини.Пакет Листата : 2 x Gel Око Пакет .

Клучни карактеристики

Item Type:
Gel Eye Pack
Material:
PVC, Gel
Color:
Pink
Application:
Anti-fatigue, prevent dark circles.
How to Use :
Hot compress:
1. Put the product in a microwave oven to heat or immerse the product in water, use medium power to set for 30 seconds, until it reaches the desired temperature :
2. Soak the product in hot water at about 80-90 degrees for 3-5 minutes :
Cold compress:
1. Put the product in the refrigerator for 2 hours before use. :
2. Wrap the product with a towel to avoid direct contact with the skin to prevent frostbite. :
Package List:
2 xGel Eye Pack    :

Им се допаѓа и на купувачите