.

.

Arteza Вистинска Четка Пенкала, Сет од 12, Цветни Тонови, Blendable Акварел Маркери и 1 Вода Четка, Уметност Резерви, за на Училиште, Дома, и Канцеларија

Arteza Вистинска Четка Пенкала, Сет од 12, Цветни Тонови, Blendable Акварел Маркери и 1 Вода Четка, Уметност

мислење на клиентот:

DEN 431.76
Достапност
Во достапна форма

Авто-Moistening и Само-Чистење Флексибилни Најлон Влакната : Вие не треба да се moisten или чистење на влакната на нашите маркери за уметниците по спојувањето со други бои.Високо Пигментирани Трајна Боја Која Нема да Крварат : Бидејќи мастило брише трајно, да не мора да се грижите за вода предизвикува крварење во вашиот уметнички дела.Нашите четка пенкала за букви се исто така погодни за илустрираат и journaling.Nontoxic Маркер за Пенкала : Ние дизајниран нашата вода четка пенкала да бидат целосно безбедни за уметници од сите возрасти.Дизајнирана и Создадена од страна на Уметници : Тука во Arteza, ние се страстни за создавање на производи кои инспирираат.За нас, уметноста е израз на човечкото искуство.Тоа е причината зошто ние работиме за да ја направиме нашата уметност материјали достапни за сите луѓе.Ние се Грижиме За Нашите Клиенти : Ние сакаме да се осигурате дека имате големо искуство со нашите производи затоа што ние навистина се грижиме за нашите клиенти.Нашиот тим се стреми да создаде производи ние сме горди на.Ако имате било какви прашања поврзани со нашите производи, ве молиме да се допрат и ние ќе го направи тоа право.Се создаде Лесно on-the-Go со Нашите Акварел Бои Markers We дизајниран нашата база на вода маркери за да се направи креирање на on-the-go полесно.Секоја боја четка пенкало карактеристики високо пигментирани вода-базирани боја и издржливи авто-чистење најлон влакната.Ќе бидете во можност да се создаде лесно со нашите илустрација пенкала додека сте патуваат, или кога вие не имаат време да се исчисти нередот на типичен акварел setup.Она што Ние го сакаме во Врска со Нашата Arteza Вистинска Четка Pen Set : Трајни, флексибилни најлон влакната.Содржи високо пигментирани nontoxic мастило.Доаѓа со вода и четка за да ви помогне да се создаде различни акварел ефекти.Нашите Arteza Гарантираме за да You Here на Arteza, ние се грижиме за нашите клиенти и ние се страстни за создавање на производи кои инспирираат.Ние се стремиме да се создаде производи кои го прават горди.Ако имате било какви прашања поврзани со нашите производи, ве молиме да се допрат и ние ќе го направи тоа право.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите