.

.

AES Индустрии 3800 3/8 Арбор Cut-off Тркала Mandrel (1/4 месо тело)

AES Индустрии 3800 3/8 Арбор Cut-off Тркала Mandrel (1/4 месо тело)

мислење на клиентот:

DEN 167.76
Достапност
Во достапна форма

Идеален за подебели cut-off и мелење тркала. 3/8" арбор со 1/4" месо тело.Може да се монтира во повеќето вежби и умре брусилки со 1/4" collet.Вкупна Должина : 2-1/2"; Месо Тело Должина : 3/4".Идеален за подебели cut-off и мелење тркала.Може да се монтира во повеќето вежби и умре брусилки со 1/4" collet. 3/8" арбор со 1/4" месо тело.Вкупна Должина : 2-1/2"; Месо Тело Должина : 3/4".

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите