.

.

Колумбија Жените PFG Bahama II UPF 30 Кратко Sleeve Риболов Кошула

Колумбија Жените PFG Bahama II UPF 30 Кратко Sleeve Риболов Кошула

мислење на клиентот:

DEN 627.36
Достапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Најлон.Увезени.Копче затворање.ЗАШТИТА од СОНЦЕ : Колумбија е потпис Omni-Сенка UPF 30 ткаенина блокови УВА и UBA зраци за да се помогне во спречување на изгореници и longter оштетување на кожата во текот на долго време на сонце.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Ова се жените Колумбија PFG Bahama кратко sleeve риболов кошула има две корисна градите џебови со велкро затворање за conveinent чување.УДОБНОСТА на 100% најлон ткаенина е лесен и суши брзо за да се задржи кул.И на крај, овој краток ракав кошула е комунални карактеристики го прават риболов живот малку полесно со прачка носителот и повеќе низок профил џебови.Колумбија е краток ракав риболов кошула доаѓа во многу големина категории и во женствени бои, како и.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да го лактот.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите