.

.

BARDESTU Ethernet Splitter, RJ45 Splitter Адаптер, Ethernet Splitter 1 до 2 Порт Женски Приклучок Адаптер Интерфејс Ethernet Кабел LAN Мрежа Конектор за Cat5, Cat5e, Cat6, Cat7 (2 Парчиња)

BARDESTU Ethernet Splitter, RJ45 Splitter Адаптер, Ethernet Splitter 1 до 2 Порт Женски Приклучок Адаптер Интерфејс

мислење на клиентот:

DEN 167.76
Достапност
Во достапна форма

Кога рутерот сигнал во дневната соба се слаби, можете да се поврзете оваа RJ45 splitter и мрежен кабел, исто како и поместување на рутер во дневната соба, на рутирачка сигналот може да биде постабилна. - Влез порта : 1x RJ45 приклучок интерфејс. - Излезна порта : 2 x RJ45 приклучок интерфејс.Пакетот содржи : .Адаптер дели оригиналниот вградени Ethernet кабел (8 пина) во две групи. - Користејќи 1 RJ45 splitter метод : е разредител на мрежни кабли, на пристаништето, е директно поврзан со уредот.Брзината на секој кабел групи (1 и 2) само може да достигне 100 мегабајти.Долги и проширувањето воопшто не влијае на пренос стапка. - Боја : Црвена.Долги и проширувањето воопшто не влијае на пренос стапка.Со користење на 2 RJ45 Ethernet Splitter, 2 уреди можат да сурфаат на Интернет во исто време, и сигнал на пренос не е нарушена!.* За повеќе методи на конекција, ве молиме погледнете го упатството.Со користење на 1 RJ45 Ethernet Splitter, може да се користи како ethernet кабли extender за да се прошири на должина на кабли!.2 порти на друг splitter се поврзани со мрежните уреди како што се network ТЕЛЕВИЗОР, лаптоп, PC, Xbox, PS5/4 и така натаму. - 2x женски 2 женски RJ45 Ethernet Splitter.Една порта се поврзани на рутери, мрежа за прекинувачи, модем, центри и други мрежа порти, и уште една порта е поврзан со мрежа уреди како што се network ТВ, лаптопи, PC, Xbox, PS5/4, итн.Може да ги реши проблемите на краток мрежни кабли, доволно вградени мрежни кабли, недоволна мрежни интерфејси.Може да се намали жици цената на мрежен кабел, и мрежата кабел може да биде погребан во ѕидот, е убава и удобен. * Оваа RJ45 Ethernet Splitter не рутери или ethernet switchs.2 порти на друг splitter се поврзани со мрежните уреди како што се network ТЕЛЕВИЗОР, лаптоп, PC, Xbox, PS5/4 и така натаму. - Состојба : 100% сосема нов - Материјал : Кислород-бесплатни бакар (OFC), ABS школка - Влез порта : 1x RJ45 приклучок интерфејс - Излезна порта : 2 x RJ45 приклучок интерфејс - Боја : Црвена.И сигнал за пренос на две кабел групи не треба да се мешаат едни со други. * Оваа RJ45 Ethernet Splitter не рутери или ethernet switchs. - 1x Оперативни Инструкции.Една порта се поврзани на рутери, мрежа за прекинувачи, модем, центри и други мрежа порти, и уште една порта е поврзан со мрежа уреди како што се network ТВ, лаптопи, PC, Xbox, PS5/4, итн.Може да се намали жици цената на мрежен кабел, и мрежата кабел може да биде погребан во ѕидот, е убава и удобен. - Состојба : 100% сосема нов.се чувствуваат слободни да уживате во вашиот интернет сурфање.Пристаништата се усвојат позлатени контакти, во согласност со минлив исхемичен напад / ОВЖС 568-C. Користат 2 RJ45 трупци метод : поврзете краток мрежен кабел меѓу двете RJ45 трупци (мрежниот кабел може да биде погребан во ѕидот), и двете пристаништа на еден splitter се поврзани на рутери, мрежа за прекинувачи, модем, центри и други мрежа пристаништа.Имајте на ум дека само една од двете пристаништа има мрежа. Користат 2 RJ45 трупци метод : поврзете краток мрежен кабел меѓу двете RJ45 трупци (мрежниот кабел може да биде погребан во ѕидот), и двете пристаништа на еден splitter се поврзани на рутери, мрежа за прекинувачи, модем, центри и други мрежа пристаништа. - 2x женски 2 женски RJ45 Ethernet Splitter - 1x Оперативни Инструкции.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите