.

.

Кабел Прашања 5-Pack Snagless Краток Cat6 Ултра Тенок Етернет Кабел 3 ft (Тенки Cat6 Кабел) и во Сина боја

Кабел Прашања 5-Pack Snagless Краток Cat6 Ултра Тенок Етернет Кабел 3 ft (Тенки Cat6 Кабел) и во Сина боја

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

Високи Перформанси Cat6, 30 AWG, RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медија плеери, NAS, Vo IP телефони, По уреди, и повеќе.Cat6 перформанси на Cat5e цена, но со повисок пропусен опсег; Иднината-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Cat5e кабел мрежа); слим Етернет кабел ги исполнува или го надминува Категорија 6 перформанси во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.Категорија 6 Ethernet patch кабел е исто така познат како Cat6 мрежен кабел, Cat6 кабел, Cat6 Етернет кабел, или Мачка 6 data/LAN кабел.На жичен Мачка 6 мрежа е повеќе сигурен и безбеден од безжичната мрежа или Мачка 5 кабелска мрежа за вашиот интернет конекции.На конектори со позлатени контакти и вирус-олеснување чизми се обезбеди трајност, и да се обезбеди безбедна конекција; Голи бакар проводници за подобрување на кабел перформанси и во согласност со спецификациите за комуникации кабли.Мали, флексибилни и издржливи Cat6 кабел со висок пропусен опсег до 550 MHz гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high-definition видео стриминг.Кабелот Прашања Мачка 6 Snagless Ултра-Тенок Мрежа Patch Кабел е дизајниран со напредната технологија што се постигнува поголема флексибилност и преносливост без да се жртвува перформанси.Со 34% намалување во дијаметар над стандард Cat6 patch кабел, тоа е многу посветла и повеќе флексибилни додека сеуште поддршка на Gigabit Ethernet.Се прилагодите и да ги организирате вашиот дом или канцеларија мрежа со нашите високо-рангирани Мачка 6 кабли.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Конективност.Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 550 MHz и е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Сите Кабел Прашања Мачка 6 кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите