.

.

Полноглавци 4-Сијалица Гроздобер Plug-In или Hardwired Мини-Лустерот, Бели Дијаманти

Полноглавци 4-Сијалица Гроздобер Plug-In или Hardwired Мини-Лустерот, Бели Дијаманти

мислење на клиентот:

DEN 4176.00
Достапност
Во достапна форма

ДИМЕНЗИИ : 14" x 14" x 17" инчи Лустерот.Доволно големи за да се направи изјава, доволно мали за да бидат нежни и не се преоптоварат соба.ДОЛЖИНА на КАБЕЛОТ : Виси синџир 12 нозе и plug-in кабелот 15 нозе; 2 таванот плочи (со дијаметар од 4.7 инчи) и хардвер се вклучени.СИЈАЛИЦА, ГОЛЕМИНА : Користи четири 25 Watt E12 candelabra светилки работи одлично со двете блескаво или led лустерот светилки.СОБРАНИЕ : Не се потребни.ИНСТАЛАЦИЈА : откажам или со мозок и plug како грабеж ламба, или hardwire се инсталира како таванот тела (професионална инсталација се препорачува).ул наведени, ул уверение.УПОТРЕБА : Совршен за расадник, бебе соба, девојката соба, спална соба, купатило, кујна, трпезарија, дури и ходникот или плакарот.Максимална Wattage (w) : 100. E12 Led Сијалица.E12 Халоген Светилки.E12 Dimmable Светилки.E12 заштеда на Енергија светилки, итн.Стил : 4 Сијалица Лустерот | Боја : Бела Дијамант Оваа glimmering колекција на убави лустери е совршен избор за секоја соба и прилика.Полноглавци Лустери работа во спални соби, бањи, јадење соби и dens.Тие се убави деца во соби и градинки, како и.На Полноглавци Бели Дијаманти Лустери функција фалсификувани метални рамки, и мулти-фацетирани монистра и dangles дека додадете гламур и мека светлина во секој простор.Достапни во 1, 3, 4, и 5 сијалица опции.Се избере совршена тела за вашата соба!.Оваа glimmering колекција на убави лустери е совршен избор за секоја соба и прилика.Полноглавци Лустери работа во спални соби, бањи, јадење соби и dens.Тие се убави деца во соби и градинки, како и.На Полноглавци Бели Дијаманти Лустери функција фалсификувани метални рамки, и мулти-фацетирани монистра и dangles дека додадете гламур и мека светлина во секој простор.Достапни во 1, 3, 4, и 5 сијалица опции.Се избере совршена тела за вашата соба!.Оваа glimmering колекција на убави лустери е совршен избор за секоја соба и прилика.Полноглавци Лустери работа во спални соби, бањи, јадење соби и dens.Тие се убави деца во соби и градинки, како и.На Полноглавци Бели Дијаманти Лустери функција фалсификувани метални рамки, и мулти-фацетирани монистра и dangles дека додадете гламур и мека светлина во секој простор.Достапни во 1, 3, 4, и 5 сијалица опции.Се избере совршена тела за вашата соба!.Оваа glimmering колекција на убави лустери е совршен избор за секоја соба и прилика.Полноглавци Лустери работа во спални соби, бањи, јадење соби и dens.Тие се убави деца во соби и градинки, како и.На Полноглавци Бели Дијаманти Лустери функција фалсификувани метални рамки, и мулти-фацетирани монистра и dangles дека додадете гламур и мека светлина во секој простор.Достапни во 1, 3, 4, и 5 сијалица опции.Се избере совршена тела за вашата соба!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите