.

.

Силиконски Ломотене Екран за Тава 13, Мулти-Користете Ломотене Штит, Безбедност на Храна, Висока Топлина Отпорни на Масло Поздравниот Guard Универзална Тава Покријте,

Силиконски Ломотене Екран за Тава 13, Мулти-Користете Ломотене Штит, Безбедност на Храна, Висока Топлина Отпорни

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

INYOU Силикони Поздравниот Екран : ќе добиете 13 инчен поздравниот покрие ×1 + риба скала крпа ×2. Овој круг маска може да се користи во различни конвенционалните тави и врела тави, кои може да ве спречи од добивање изгорени од врело масло или течност за време на готвењето.На porous дизајн им овозможува на течни и пареа да помине без проблеми.Тоа двојки како подлога за ладење, потрошувачка плоча или филтер.Безбедност т мора да се грижите дека високите температури ќе штета молекуларната структура на мулти-користете ломотене штит и предизвика никакви адитиви во храната.Три-димензионални sawtooth дизајн на поздравниот екран површината може да се може да се зголеми на триење помеѓу храната и ломотене guard капак, така што храната може да биде ставен на панел повеќе stably без паѓа.Три-димензионални убава и практична.Четири поддршка агли може да се задржи ломотене guard далеку од countertop, така што храната може подобро да прахосвам топлина, и тоа може да бидат сместени повеќе цврсто на разни тави за време на користењето да ве спречи да биде запален од страна на јавните маснотии.Удобно силикони се справи со е мека и не се деформира, која може да се задржи подалеку од високи температури, додека ужива на кожата-friendly се чувствуваат.Удобен зафат може да се направи подобро да се готви храна.Внатрешната поддршка на овој ломотене екран за тава е направен од високо-квалитетни нерѓосувачки челик, кој не е лесно да се деформира и ' рѓа. 304 нерѓосувачки челик е материјал на избор за високо-крај производи за домаќинството.Силиконски ломотене екран за тава е неопходен помошник во кујна.INYOU силикони ломотене екранот е направен од високо-квалитетна храна одделение силиконски материјал, не-токсични и без мирис.INYOU е развој и производство на производи за домаќинството кои се безопасни и здрави за потрошувачите.Оваа сензација guard е мека со Висока температура отпор, може да издржи високи температури до 572 ℉, вие не мора да се грижите дека високите температури ќе штета молекуларната структура на мулти-користете ломотене штит и предизвика никакви адитиви во храната.Предупредување : не ставајте на силиконски ломотене екранот директно во пламен.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите