.

.

(Обичен Ткаат мет) Карбонски Влакна Плоча на Состојба 0.4mmx200mmx200mm,за DIY Летало Рамка Итн Дебелина

(Обичен Ткаат мет) Карбонски Влакна Плоча на Состојба 0.4mmx200mmx200mm,за DIY Летало Рамка Итн Дебелина

мислење на клиентот:

DEN 791.04
Достапност
Во достапна форма

Карбонски Влакна Плоча Лист Големина 0.4 mm x 200mm x 200mm Совршен работ,слободен од burrs.Карбонски Влакна Плоча Лист Силна Сила и мала Тежина.Обичен weav мет, без било стаклени влакна содржина.Совршен за било која апликација, вклучувајќи РК, беспилотни летала, хеликоптери, quadcopter, multicopter, итн.Висока цврстина чист јаглерод влакна панели се одлично решение кога сила и тежина се најважни фактори.Опис : Материјал : nbsp; Чиста Карбонски Влакна ( Обичен ткаат мат црна боја Површина )Дебелина : 0.2 мм-5мм Карбонски Влакна Плоча Лист Силна Сила и мала Тежина .Совршен работ,слободен од burrs.Обичен ткаат мет, без било стаклени влакна содржина.Висока цврстина чист јаглерод влакна панели се одлично решение кога сила и тежина се најважни фактори.Примена : Ова Влакна Листови Содржи 100% Јаглерод влакна,Very Strong И Светлина.Без Никакви Стаклени Влакна Содржина.Специјално Применливи за Multicopter, Широко се Користи во RC Модел ,Helicoptersports опрема, Декорирање Делови И Така On Package-Lncludes : 1 парче Карбонски Влакна Plate Notice : ве Молиме Проверете Дебелината И Големина Детали Внимателно Пред да ги Купите.Ве молиме Овозможи ±2mm Големина на Толеранција И ±0.15 mm Дебелина Толеранција.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите