.

.

cncarbonfiber 2.0 x200x300mm Карбонски Влакна Лист Twill Мат.0.5~5mm 300x400/400x500mm Avaiable. 3K Карбонски Влакна Лист

cncarbonfiber 2.0 x200x300mm Карбонски Влакна Лист Twill Мат.0.5~5mm 300x400/400x500mm Avaiable. 3K Карбонски

мислење на клиентот:

DEN 1881.60
Достапност
Во достапна форма

УВ Отпор.совршен работ,слободен од burrs.мала тежина,висока беспомошна.Twill Мат финиш. 100% реално Карбонски Влакна.Дебелина : 2mm Dimension : 200mmx300mmx2mm Материјал : 100% Чист Јаглерод Влакна увезени од Јапонија Пакетот Вклучува : 1 buc x 200x300x2mm карбонски влакна листови matte Finish : 3 K Twill Мат Finish Features : УВ Отпор,мала тежина,висока беспомошна,совршен работ,без burrs Notice : ве Молиме проверете дебелината и големина детали внимателно пред да ги купите.Ве молиме овозможи ±2mm големина на толеранција и ±0.1 mm дебелина tolerance Application : Широко се користи во RC модел , multicopter, хеликоптер,FPV,UAV,спортска опрема,декорирање делови и така on About CNCARBONFIBER : Ние сме професионални карбонски влакна снабдувач, најголемиот дел цел истрага е добредојден.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите