.

.

TINGCHAO Шарени Карбонски Влакна Лист 400x500mm Дебелина 0.2 мм до 3.0 mm Сина Свила Тема на Црна Карбонски Влакна Лист за Quadcopter РК Авиони 1 buc,1.5 mm

TINGCHAO Шарени Карбонски Влакна Лист 400x500mm Дебелина 0.2 мм до 3.0 mm Сина Свила Тема на Црна Карбонски

мислење на клиентот:

DEN 1363.20
Достапност
Во достапна форма

7 ДЕБЕЛИНА ОПЦИИ – Нашата карбонски влакна плочки се достапни во 7 различни дебелина варијанти на 0.2 мм,0.5 mm,1.0 mm,1.5 мм,2.0 mm, 2,5 mm,3.0 mm,карбонски влакна и сте сигурни да ги исполни сите ваши барања и потреби.Пронајдете вистинската големина лист за вашите потребите на проектот, впечатлива рамнотежа помеѓу силата и pliability, и направи некои неверојатни работи лесно.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КАРБОНСКИ ВЛАКНА ЛИСТ – Со широк спектар на апликации, Carbonfiber лист може да се користи за да им даде на вашиот автомобил преуредување, кои се користат како фиксен поддршка плоча во вашата работилница, на линија опрема за фиксирање на плочи, или за да креирате лична додатоци како карта сопствениците со уникатен стил и текстура – можете да ги користите во модел авиони и автомобили премногу.ВИСОКА-ПЕРФОРМАНСИ ДИЗАЈН – Кој непречено мат финиш 3 K јаглерод површината со twill ткаат, овој лист карбонски влакна е лесен & водоотпорен, нуди супериорни перформанси и е произведено во согласност со водечките индустриски стандарди.СИЛНА & ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ Направен од високо-квалитет вистински карбонски влакна, нашите јаглерод листови се супер тврд, здрав, лесни, трајни, не ќе солза или rip лесно, и сте сигурни да ви трае за многу години да дојде НАЈДОБРИ карбонски влакна панел.ЛЕСНО ДА се НАМАЛИ ПРЕЦИЗНОСТ ЗАВРШИ – Можете лесно може да се отсечени обликот кои ви се потребни без многу напор како материјал е лесно да се работи со уште многу силна.Со намалување на прецизност и да добие казна прави агли без burs со нашите карбонски влакна рамни листови.Оваа carcon влакна листови содржи карбонски влакна .На површина е рамнина ткаат, сјајна површина, без било стаклени влакна содржина.Тоа е специјално се однесува за multicopter, хеликоптер и рк авиони.Карбонски Влакна Лист Информации : Точка Име : Целосна Карбонски Влакна Листови Материјал : Чист Јаглерод Fiber Size : Димензија : 400mmx500mm Thickness : 0.2 мм,0.5 mm,1.0 mm,1.5 мм,2.0 mm,2,5 mm,3.0 mm,Површината : 3 K, Обична Ткаат, Сјајна Површина Карактеристики : Сила и Светлина Weight Package Вклучува : Карбонски Влакна Лист (1 buc)Потсетам : Сите карбонски влакна листови ќе има отстапување од +/- 3мм.Нашата продавница, исто така, има и други Чист Јаглерод Влакна производи, вие може да ја видите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите