.

.

Kapper 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик Фолија На Состојба 0.2Mm100Mm1000Mm

Kapper 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик Фолија На Состојба 0.2Mm100Mm1000Mm

мислење на клиентот:

DEN 1401.60
Достапност
Во достапна форма

01 отпорност на Корозија : Ќе не ' рѓа во влажна средина. 02 Анти-оксидација : експериментот се покажа како не треба да се оксидира во нормални услови. 03 Висока температура отпор : нема деформација на 500 степени. 04 Висока цврстина : жилавост подобро отколку на влакна не е лесно да се скрши. 05 Не burrs : ласерска обработка и сечење и slitting без burrs.Материјал : 304 од не ' рѓосувачки steel Length : 1000mm Width : 100mm Thickness : 0.2 mm Package вклучува : 1 x тенка нерѓосувачки челик фолија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите