.

.

304 од не ' Рѓосувачки Челик Газа, Тенок Челик, Нерѓосувачки Челик Кожата, Тенок Челик Лист, 50 метри Должина, Ширина 20mm, Дебелина од 0,05-0.5 mm,0.5 mm*20mm*50m

304 од не ' Рѓосувачки Челик Газа, Тенок Челик, Нерѓосувачки Челик Кожата, Тенок Челик Лист, 50 метри Должина,

мислење на клиентот:

DEN 1197.60
Достапност
Во достапна форма

Спецификација : од 0,05 мм*20mm*50m значи : дебелина од 0,05 мм, ширина 20mm, должина 50m. 304 нерѓосувачки челик е општа намена челик легура кој е лесен за заварување или форма.Има висока отпорност на топлина и на корозија, и има добар одговор на формирање ладно и лекување. 304 нерѓосувачки челик е најпопуларниот од нерѓосувачки челик, од легиран и можат да ги задржат своите карактеристики при високи температури.Примена : електронска опрема, хардвер делови, кујна и бања, DIY процесно инженерство, индустриски декорација, архитектонски дизајн и хемиски опрема, мувла одржување, прецизни машини, штанцување делови, итн. 304 нерѓосувачки челик серпентина има добри механички својства, силна отпорност на абење, висока цврстина, ' рѓа и корозија.Име : Нерѓосувачки Челик Strip Material : 304 од не 'рѓосувачки steel304 нерѓосувачки челик серпентина има добри механички својства, силна отпорност на абење, висока цврстина,' рѓа и корозија.304 нерѓосувачки челик е општа намена челик легура кој е лесен за заварување или форма.Има висока отпорност на топлина и на корозија, и има добар одговор на формирање ладно и лекување.304 нерѓосувачки челик е најпопуларниот од нерѓосувачки челик, од легиран и можат да ги задржат своите карактеристики при високи температури.Примена : електронска опрема, хардвер делови, кујна и бања, DIY процесно инженерство, индустриски декорација, архитектонски дизајн и хемиски опрема, мувла одржување, прецизни машини, штанцување делови, итн.

Клучни карактеристики

0.05mm*20mm*50m means:
thickness 0.05mm, width 20mm, length 50m

Им се допаѓа и на купувачите