.

.

#10 x 3/4 Филипс Рамна Глава Countersink Завртка, поцинкувана Челична за Придава Лим да Дрво, Пластика, или Fiberglass - Кутија од 100

10 x 3/4 Филипс Рамна Глава Countersink Завртка, поцинкувана Челична за Придава Лим да Дрво, Пластика, или

мислење на клиентот:

DEN 180.00
Достапност
Во достапна форма

ВИСОК КВАЛИТЕТ поцинкувана ЧЕЛИЧНА : Филипс Рамна Глава Лим Завртка изработени од 100% висококвалитетен трајни челик со тешко Цинк Позлата, изградена на последните години, без носат и солза.РЃА ОТПОРНИ : Цинк Позлата, обезбедува одлична отпорни на корозија школка за траен ефикасна fastener.ПОГОДНОСТ : Филипс Рамна Глава Лист Метални Навртки се познати за да биде удобен и разновиден.Одлично да се има време работат со лим средина.Погодна за внатрешна и надворешна употреба.За употреба во Лист Метал, Дрво или Пластика.Придава Метал на Метал или Метален да Дрво или Пластика.Инсталиран со #2 Филипс Возачот.Заштитени Парите Назад Задоволство Да Се Гарантира.Филипс Рамна Глава Countersink Завртка #10 X 3/4", поцинкувана Челична За употреба во Тенок Метал, Дрво, Пластика, или Fiberglass.Спакувана кутија од 100 компјутери. #10 x 3/4" Навој КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ : Рамна Глава дистрибуира држи притисок да тенок метал.Да ги користите овие навртки за да се обезбеди метал на дрво или пластика.Тие се beveled под главата за употреба во countersunk дупки.Завртки навлезат 0.025" и потенки лим.Направени од Челик, тие имаат Цинк Позлата да се спротивстави на отпорност на временските услови средини.СПЕЦИФИКАЦИИ : #10-12 Тема x 3/4" Долго, Филипс Рамна Глава Материјал : поцинкувана Челична Вежба Капацитет : 0.035" да 0.100" Вежба на ветер : 2500 ВРТЕЖИ во минута ЗАВРТКА ДИМЕНЗИИ : Дијаметар : #10 (0.190") Должина : 3/4" Глава Дијаметар : 0.362" Главата Висина : 0.081" ВИСОК КВАЛИТЕТ - 100% Задоволство да се Гарантира.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите