.

.

Кислород Инјектирање Убавина Машина, 110V-240V Навлажнувачки Кожата Airbrush Навлажнувачки Кислород Инекција Машина за Убавина и Лична Нега(САД прописи)

Кислород Инјектирање Убавина Машина, 110V-240V Навлажнувачки Кожата Airbrush Навлажнувачки Кислород Инекција

мислење на клиентот:

DEN 338.40
Достапност
Во достапна форма

Избледи и заличи тонот на кожата, чисти нечистотијата во порите, разбуди еластична кожа, и подобрување на апсорпција ефектот на нега на кожата производи.Дава голема количина на влага на кожата, smooths стареење на кожата, ги отстранува нечистотијата и шминка остатоци во порите. 1 минута кислород вбризгување и хидратација, atomization кислород инјектирање, подмладување на кожата и навлажнувачки.Мали молекулите на водата навлезат длабоко во кожата преку порите, и на големина на честички на 0.28 um продира да се промовира на кожата да ги апсорбира вода, бенигна циркулација, и преструктуирање еластичноста на кожата.Длабоко го надополнува влага на кожата, враќање на еластичноста на кожата, се намалат порите, враќање на виталноста на кожата, подобрување на кожа, брчки, итн.Функција : 1. Дава голема количина на влага на кожата, smooths стареење на кожата, ги отстранува нечистотијата и шминка остатоци во порите.2. Длабоко го надополнува влага на кожата, враќање на еластичноста на кожата, се намалат порите, враќање на виталноста на кожата, подобрување на кожа, брчки, итн.3. Мали молекулите на водата навлезат длабоко во кожата преку порите, и на големина на честички на 0.28 um продира да се промовира на кожата да ги апсорбира вода, бенигна циркулација, и преструктуирање еластичноста на кожата.4. 1 минута кислород вбризгување и хидратација, atomization кислород инјектирање, подмладување на кожата и навлажнувачки.5. Избледи и заличи тонот на кожата, чисти нечистотијата во порите, разбуди еластична кожа, и подобрување на апсорпција ефектот на нега на кожата производи.Како да го Користите : Фаза на Подготовка : се Поврзете на спреј пиштол конектор цевка на инструмент, се прелива вода‑како убавина течност во раствор шише, вклучете го вклучите, и да почне да се инјектираат кислород и придавам влогови на кожата (обрнете внимание за да ги отстраните спреј пиштол за чистење секој пат после прскање на слатка производ).Прскање Фаза : Допрете го прекинувачот копче за да започнете со прскање, цел спреј млазницата на лицето и да почне третманот.Откако третманот е завршен, притиснете го прекинувачот копчето за исклучување на инструментот.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Кислород Инјектирање Убавина Machine Material : ABSEfficacy : Игла-слободен вода и кислород подмладување на кожата и кислород injection Power : 33w Voltage : 110 V-240 V (Широк Напон)Напојување на Владата : Plug In Packa.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Oxygen Injection Beauty Machine
Material:
ABS
Efficacy:
Needle-free water and oxygen skin rejuvenation and oxygen injection
Power:
33w
Voltage:
110V-240V (Wide Voltage)
Power Supply Mode:
Plug In

Им се допаѓа и на купувачите