.

.

Aairfix Аполон Сатурн V 1:144 Пластични Модел Комплет A11170 A11170

Aairfix Аполон Сатурн V 1:144 Пластични Модел Комплет A11170 A11170

мислење на клиентот:

DEN 1627.20
Достапност
Во достапна форма

Aairfix Аполон Сатурн V 1 : 144 Пластични Модел Комплет A11170 A11170 A11170. Aairfix Аполон Сатурн V 1 : 144 Пластични Модел Комплет A11170 Note : Слика со ниту една неуспешна.Тринаесет на овие беа Против.Со кластер од пет моќни мотори во секое од првите две фази и користење на високо-перформанси течни Hhydrogen fuell за горниот фази, Сатурн V, беше еден од големите подвизи на 20 век инженеринг.Внатре, содржани три милиони делови во лавиринтот на fuell линии, пумпи, калибри, ssensors, curcuits, и се префрлува - секој што имаше да функционира сигурно.Првиот MManned Сатурн V испратени на Аполо 8 asttronauts во OOrbit околу месечината во декември 1968 година. По два повеќе мисии за тестирање на Лунарниот Модул, во јули 1969 година, а Сатурн V започна на екипажот на Аполо 11 на првиот MManned слетување на месечината.клучни зборови : J6002 A02337 V A00726 V A00711 V A00747 V A02301 V A02052 A A01010 A A02069 A01020 A J6022 A00751 V A00755 V A02302 V A01087 A00729 V A01003 A A00727 V J6034 J6001 J6005 J6046 J6000 A01311 V J6033 A00716 V A00505 A02106 A00709 V A00748 V A55309 A00705 V A00763 V A02308 V A55110 J6037 A03091 A06019 A55312 A05137 J6004 A00504 A50089 B A05128 A A50106 A07007 B A06017 A00503 J6044 A00501 J6040 A07280 A03090 A03029 A A05138 A00502 A05127 A A13.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите